Tola w przedszkolu to kolejna odsłona rewelacyjnej serii dla dzieci w wieku około 3-6 lat. Tym razem w kilku rozdziałach śledzimy losy czterolatki w przedszkolu. Jak wygląda adaptacja nowej koleżanki, jakie gry i zabawy oraz przygody czekają na przedszkolaków, dlaczego mama się spóźnia oraz inne perypetie z życia wzięte. Całość jak zawsze w pięknej oprawie graficznej oraz otulona ciepłym klimatem słów, wydarzeń i relacji.

20191021_2011201882299681-768x1024 Tola w przedszkolu – codzienne życie czterolatki w przedszkolu od Wydawnictwo Zielona Sowa. JESIEŃ 2019

Tola w przedszkolu

  • Tola w przedszkolu
  • Autor: Anna Włodarkiewicz
  • Data wydania: 2019
  • Format: 215×250
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 64
  • Ilustrator: Ola Krzanowska
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Seria: TOLA
  • Do kupienia TUTAJ

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko!

Jak wygląda życie malucha w przedszkolu?

W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół.

W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami.

W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują!

W kolejnej odsłonie serii o TOLI przenosimy się do jej przedszkola. Tam na łamach sześciu opowiadań śledzimy jej codzienne losy za przedszkolnymi murami (i nie tylko). Razem z rezolutną dziewczynką będziemy przyglądać się jak przebiega adaptacja nowej dziewczynki. Sprawdzimy jakie radości i smutki towarzyszą w tym wyjątkowym dniu dzieciom. Przekonamy się również jakie niespodzianki mogą czekać na przedszkolaki na wycieczce poza przedszkole. Innym razem Tola martwi się, ponieważ mama się spóźnia. Jak zareagują na to inne dzieci? Czy to możliwe, że mama zapomniała o Toli albo połknęła ją czarna dziura?

Tola w przedszkolu to ciepłe opowiadania, które bliskie są życiu przedszkolaka. Z perspektywy dziecka, z dużą ilością dialogów oraz w bardzo klimatycznych ilustracjach. To opowiadania z których po prostu bije ciepło, troska, emocje i wartości. Czujemy, że dzieci rozwijają się harmonijnie, otoczone bliskością rodziny i przedszkolnych wychowawczyń. Razem z dziećmi toczą się w przedszkolu ciekawe rozmowy. Ich zapis do złudzenia podobne sytuacje, które dzieją się w przedszkolu. To również ogromna zaleta serii jak i tej konkretnej publikacji.

20191021_2011201882299681-768x1024 Tola w przedszkolu – codzienne życie czterolatki w przedszkolu od Wydawnictwo Zielona Sowa. JESIEŃ 2019

Tola to dziewczynka, która stanowić może wzór postępowania dla swoich rówieśników. Towarzyszą jej także emocje, których doświadczają dzieci w wieku 4 lat i starsze. Z powodzeniem książka może być czytana przez cały rok a jej czytelnik na pewno będzie z ciekawością śledzić wydarzenia, które towarzyszą bohaterce.

Podział tekstu na sześć opowiadań to bardzo praktyczna forma. Czas jednego opowiadania czytanego na głos to około 10-15 minut. Bardziej wytrwałe przedszkolaki mogą przeczytać lub posłuchać dwóch opowieści. Zresztą ich tytuły sprawią, że same będą z łatwością zamawiać konkretne opowiadania.

20191021_2011201882299681-768x1024 Tola w przedszkolu – codzienne życie czterolatki w przedszkolu od Wydawnictwo Zielona Sowa. JESIEŃ 2019

O serii TOLA przeczytacie TUTAJ

Serdecznie polecam


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: