Poznajcie czteroletnią Tolę, która jest bohaterką książek: Tola na wsi, Lato Toli, Jesień Toli, Zima Toli oraz Wiosna Toli! Jest ciekawa świata i zabiera Was ze sobą w podróż w pięknej serii autorstwa Anny Włodarkiewicz. Każda z książek to piękna i bardzo mądra opowieść z porami roku w tle. Tola zachęca dzieci do poznawania świata, spędzania czasu z rodziną. Piękne ilustracje, solidne wydanie i ciepło bijące z opowiadań sprawi, że będziecie wracać do Toli wielokrotnie. Zapraszam również do ROZDANIA – Tola na Wsi może trafić do Was!

wp-15661577016771383625866-1024x1024 TOLA: na wsi, wiosna, lato, jesień, zima – piękna i mądra seria dla przedszkolaka od Wydawnictwo Zielona Sowa autorstwa Anny Włodarkiewicz. ROZDANIE

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko!

Tola ma cztery lat i uwielbia ŚWIAT! Razem z mamą i tatą oraz innymi osobami z rodziny poznaje go już na kartach pięciu książek: Tola na wsi, Lato Toli, Jesień Toli, Zima Toli oraz Wiosna Toli. Seria, która zdobyła serca czytelników i cały czas się rozrasta. Nie raz Wam pokazywałam już pojedyncze książki. Dzisiaj chciałabym zwrócić uwagę na serię i potraktować Tolę jako propozycję na wiele miesięcy a nawet na kilka lat!

Dlaczego?

Tola to seria przez wszystkie pory roku!

Z Tolą prześledzimy wszystkie pory roku: wiosna, lato, jesień i zima! A dodatkowo seria rozrasta się o kolejne egzemplarze w tym Tola na wsi a wkrótce Tola w przedszkolu (premiera już niedługo).

Następstwo pór roku to naturalna konsekwencja czasu, rozwoju i dorastania. Śledzenie losów bohaterki w kolejnych tomach pozwala dziecku zaobserwować i zrozumieć zjawisko zmienności pór roku. Każda z książek ma w swej treści nawiązania do zmieniającej się przyrody oraz do ważnych wydarzeń, których przebieg związany jest czasowo np. z zimą lub latem (Boże Narodzenie, Wigilia, wakacje). Śledząc losy bohaterki i jej rodziny w kolejnych tomach dziecko utrwala sobie następstwo pór roku, zwraca uwagę na zmiany przyrody, akcentuje w naturalny sposób to co dzieje się dookoła w realnym życiu. Seria nawiązuje także do podstawowych założeń pedagogiki Montessori.

Tola to seria bliska każdemu przedszkolakowi!

Tola to zwyczajna dziewczynka. Taka jak Twoja córeczka, twój synek. Nie posiada magicznych mocy, nie ma zdolności, której możemy jej zazdrościć czy cech, których chcielibyśmy unikać. Tola to po prostu ciekawa świata, wrażliwa i bardzo rezolutna dziewczynka, która niedawno skończyła cztery lata. Z wrodzoną ciekawością poznaje świat, nawiązuje relacje i bardzo ceni sobie towarzystwo rodziny. Ma to szczęście, że posiada mamę i tatę, którzy bardzo ją kochają i towarzyszą jej w wielu przygodach i codziennych sytuacjach jak np. narodziny dziecka w rodzinie, wyjazd na wieś czy obchodzenie świąt.

Tola to seria o bardzo ciepłym klimacie i w nawiązaniu do ważnych wartości!

Klimat opowiadań zawartych w serii książek o Toli jest taki sam: spokojny, ciepły, pełen mądrych wartości. Dziewczynka wychowuje się w pełnym domu: z mamą i tatą. Rodzice znajdują dla niej dużo czasu, podróżują, odwiedzają rodzinę, obchodzą ważne święta. Tola zachowuje się grzecznie, ma opanowane zasady wychowania, dobre maniery, jest uprzejma i posiada inne cechy, których przedszkolak nie musi się wstydzić a wręcz powinien posiadać. Jednym słowem: to dobry wzorzec do naśladowania. Wspólne poznawanie świata z Tolą to okazja do pokazywania również właściwych wzorców.

Piękne wydanie!

Każda z książek wydana jest z wielką starannością. Ilustracje nastrajają bardzo pozytywnie i ciepło. Grafiki są spójne, kolorowe i bardzo zachęcające czytelnika do śledzenia kolejnych losów sympatycznej dziewczynki. Każda z książek to także opowiadania, które łatwo się czyta np. wieczorem dziecku przed snem. Każde z opowiadań ma swój określony przebieg. Można je czytać seriami, jedna po drugiej lub jako pojedynczą, kilkunastominutową opowieść. Duża czcionka zachęca także dziecko, które samodzielnie czyta do  lektury!

Tola – to piękna i mądra seria dla przedszkolaków (i nie tylko). Wartościowa, edukacyjna, solidnie wydana i bardzo ciepła emocjonalnie. Zdecydowanie mam do niej sentyment i z czystym sumieniem mamy i psychologa polecam!

wp-15661577016771383625866-1024x1024 TOLA: na wsi, wiosna, lato, jesień, zima – piękna i mądra seria dla przedszkolaka od Wydawnictwo Zielona Sowa autorstwa Anny Włodarkiewicz. ROZDANIE

Pora na ROZDANIE!

Do wygrania jedna z książek z serii Tola: Tola na Wsi! W komentarzu na Instagramie/Fb zamieść nazwę wsi, która ma dla Was szczególne znaczenie (np. Zalesie), zapraszając jednocześnie do zabawy 3 znajomych, którzy jeszcze mnie nie znają a ciekawi ich książkowa tematyka. Byłoby mi też niezmiernie miło, gdybyście informacje o rozdaniu, udostępnili w swojej relacji. Rozdanie tylko dla obserwatorów @psychologicoach na Instagramie/Fb

Bawimy się do niedzieli 25 sierpnia włącznie. Zapraszam serdecznie!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: