„Tippi i ja” – poruszająca opowieść, której bohaterkami są siostry sjamskie. Dwie osoby w jednym ciele. Dwa serca, dwa rozumy i dwa życiorysy, które nie rozerwalnie łączą się ze sobą. Mają już 16 lat, chociaż lekarze nie dawali im szans na przeżycie. Nadszedł dzień, w którym zaczynają uczęszczać do szkoły w systemie nauczania dziennego – trafiają do ludzi. Jak wygląda ich życie, co czują i robią oraz jakie decyzje podejmują – 448 stron, które czyta się jednym tchem.

20200113_091903-1457883542-225x300 Tippi i ja – dwa serca w jednym ciele. Wydawnictwo Dwie siostry- styczeń 2020. 12+
  • Tippi i ja
  • tekst: Sarah Crossan
  • tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp
  • oprawa miękka ze skrzydełkami
  • 448 str.
  • kategoria wiekowa 12+
  • Do kupienia TUTAJ

Co znaczą siostrzeństwo, przyjaźń i miłość, gdy żyje się z siostrą w jednym ciele? Poruszająca wierszowana opowieść o tożsamości i odmienności.

Tippi to ta z lewej. Siostra, bliźniaczka. Po prawej jest Grace. Mają szesnaście lat. To cud. Cud, że wciąż żyją.
   

Dziewczynki, których los od początku uczynił je wyjątkowe. Tylko czy tego chcą… Nie – same nie miały na to wpływu. Nie uważają też, że to co je spotkało jest czymś najgorszym na świecie. Dwie w jednym ciele. Od zawsze, ale czy na zawsze? Jak się czują, co robią, jak wygląda ich życie. Mają już 16 lat, chociaż lekarze nie dawali im szans na przetrwanie więcej niż kilku miesięcy. Stoją przed wyborami i rozważaniami jak każda nastolatka. Z tą różnicą, że nie są jak każda nastolatka i nigdy nie będą.

20200113_091903-1457883542-225x300 Tippi i ja – dwa serca w jednym ciele. Wydawnictwo Dwie siostry- styczeń 2020. 12+

Od zawsze są obiektem zainteresowania, kpin, szyderstwa czy komentarzy. Wierszowana opowieść, która zabiera nas do codziennego świata tych niecodziennych sióstr. Wrzesień sprawia, że dziewczynki idą do liceum. Tym razem z powodu braku funduszy będzie to liceum dzienne. Szkoła prywatna, lecz już nie nauczanie indywidualne w domu. To ogromny stres dla dziewczynek i początek wielkich zmian – nie każda z nich powinna się wydarzyć.

Wzruszająca i bardzo ujmująca opowieść o niezwykłych siostrach, Siostrach, których los na zawsze odmieniło jedno ciało. Złączone od pasa w dół. Zawsze razem, nigdy osobno. Wzbudzają litość, ciekawość a nawet przerażenie w spotkanych przechodniach. Jakie są? Co je cieszy a co smuci? Co spotyka i ciekawi, co martwi i doprowadza do złości?

Na kartach książki „Tippi i ja” śledzimy krótkie sprawozdania, dialogi, momenty w życiu tytułowych bohaterek. Książka czyta się sama. Błyskawicznie, automatycznie i wciągająco. Słowa, które poruszają sprawiają, że pauzy przychodzą same. To opowieść, która zabiera czytelnika do pełnego refleksji spotkania z samym sobą. Rozważania o tożsamości, samym sobie, relacjach, losie, życiu. Piękna opowieść dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą być blisko drugiego człowieka, maja w sobie empatię i chcą doświadczyć emocji poprzez literaturę.

Tippi i ja zdobyła najważniejsze brytyjskie nagrody dla książek młodzieżowych: YA Book Prize, Carnegie Medal, CBI Book of the Year Award i Clippa Poetry Award.

20200113_091903-1457883542-225x300 Tippi i ja – dwa serca w jednym ciele. Wydawnictwo Dwie siostry- styczeń 2020. 12+


Złamała mi serce i jednocześnie je uleczyła. Piękna, poruszająca opowieść o nierozerwalnej więzi i głębokiej miłości.

Cecelia Ahern, autorka „PS Kocham cię”


Wstrząsająco odważna i czuła książka o tak potężnym ładunku emocjonalnym, że nie da się na koniec nie popłakać.

„Daily Mail”


Prosta i dojmująco smutna opowieść  tym, co czyni nas ludźmi.

„Telegraph”

„Tippi i ja ” – ciekawa książka o niebanalnej treści. Ujmująca, wzruszająca i przenikająca gdzieś głęboko – do serca i duszy czytelnika.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: