Już 1 czerwca Dzień Dziecka – oczywiście każdy rodzic, babcia, dziadek, ciocia zastanawiają się nad prezentem dla Maluszków. Postanowiłam zrobić serię wpisów o mądrych pomysłach na Dzień Dziecka. Część nr 2 to mądre pomysły od słynnej marki CzuCzu! Same perełki i to w najlepszym wydaniu – nikt inny nie zna się lepiej na puzzlach jak oni! Okazuje się także, że mają sporo innych ciekawych pomysłów na uśmiech na buziach Maluchów 1 czerwca (i nie tylko!).

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Jestem fanką mądrych zabawek i estetyki wykonania oraz solidnych produktów pod względem trwałości komponentów. CzuCzu to ma – pod każdym względem. W zestawieniu nie zabraknie Puzzli bo to na pewno wyróżnia CzuCzu na polskim rynku. Piękne grafiki oraz wyjście ponad standardowe układanki np. puzzle obserwacyjne lub z figurkami 3D. Ponad to sporo zabaw na spostrzegawczość, koordynację i edukacyjne watki – zapraszam! Nie macie pojęcia jaka to przyjemność tworzyć takie zestawienia!!!!!

Biblioteczka CzuCzu Zestaw edukacyjny dla dzieci 1+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Edukacja malucha oczywiście intuicyjnie przebiega z książkami. Warto, aby od najmłodszych chwil zachęcać dziecko do książek – a CzuCzu ma w swojej biblioteczce ich sporo. Zestaw edukacyjny zawiera 4 książeczki-harmonijki w prezentowym pudełku. Kolorystyka, wykonania i dobór grafik to oczywiście klasa sama w sobie. W zestawie znajdziemy długie (98 cm!) książeczki: Moje ciało, Co czuję, Owoce i warzywa, Na wsi. Każdy z tematów potraktowany został z dużą dokładnością i starannością. Kolorowe ilustracje oraz ich podpisy to zabawa dla całej rodziny. Czy potrafisz wymienić i pokazać części ciała? Opowiedz co znajduje się na wsi czy jakie znasz warzywa i owoce? Pytania, poszukiwania i zgadywania – to nieodłączny element zabawy z książeczkami. Książeczki oczywiście zachęcają do wymawiania pierwszych słów i odkrywania otaczającego świata. Dobry pretekst do ćwiczeń pamięci, motoryki czy koncentracji.

Świetnie sprawdzą się także w podróży pociągiem i autem. Grafiki – cieszą oko i zabierają w kolorowy świat – w sam raz na Dzień Dziecka.

Mała akademia Przeciwieństwa – dla dzieci 2+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Mała Akademia Przeciwieństwa to zestaw kreatywny: urocza książeczka do kolorowania i tematycznie związana kolekcja kolorowych kafelków edukacyjnych. Grafiki i kolorystyka idealna dla małego odbiorcy. Zadaniem dziecka jest dobranie odpowiednich (kolorystycznie i tematycznie) kafelków – puzzli, które stanowić będą przeciwieństwo tematyczne. Poznanie przeciwieństw umożliwia kolorowanka – której ukończenie gwarantuje łatwość prawidłowego wykonania zadania z puzzlami.

Zestaw Małej Akademii Przeciwieństwa od CzuCzu wydany jest w formie kartonowego pudełka –walizki z rączką. Opakowanie zawiera książeczkę do kolorowania, 10 dwuelementowych układanek oraz naklejki. Więcej TUTAJ

Memorkiocean dla dzieci 2+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Niemal każde dziecko zna lub pozna i pokocha zabawę edukacyjną typu gra pamięciowa „memory”. Zadaniem gracza jest odszukanie pary takich samych obrazków podwodnych zwierząt. Zestaw składa się z 30 elementów na których zobaczymy pływające w błękitnej wodzie kraby, żółwie, różnorodne ryby, ośmiornice, koniki morskie, meduzy czy wieloryby. Stopień trudności zabawy można swobodnie samodzielnie dostosowywać do poziomu dziecka. Zaczynamy od 3-4 par a kończymy na 15. Ćwiczymy pamięć, koncentrację i stymulujemy fascynację światem i otaczającą przyrodą. Zabawa to doskonały pretekst do poznania zwierząt oceanicznych czy rozmowy o bogactwie i zagrożeniu rafy koralowej. MEMORKI zostały pięknie i trwale wydane, pudełko tradycyjnie gotowe na prezent czy do kolekcji w dziecięcym pokoju.

Zagadki z dziurką – dla dzieci 2+ 3+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Poznawanie świata odbywa się przez obserwacje. Sprawdź jak uważnym obserwatorem jest Twoje dziecko. Zagadki to ulubione zajęcie przez wiele lat dzieciństwa wielu maluchów. Daj dziecku okazję  do sprawdzenia swojej wiedzy o świecie w zagadkach dostosowanych do wieku i możliwości dziecka. W każdej książeczce znajdziecie aż 38 zagadek przedstawionych w  ciekawy sposób. Grafiki i kolory wprowadzają w zachwyt. Każda zagadka zawiera rymowany wierszyk oraz widoczny przez dziurkę fragment odpowiedzi – co dodaje zabawie uroku.

Zagadki z dziurką to świetna zabawa oraz trening spostrzegania, wyobraźni oraz uwagi.

Dzieci uwielbiają zagadki, a Zagadki z dziurką są wyjątkowo ekscytujące!

Duuuże puzzle Ocean dla dzieci 2+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Podwodny świat fascynuje małych i dużych. Wyobraźcie sobie, że możecie mieć w domu duuuuży kawałek podwodnego królestwa! Duże i solidne elementy to dobra okazja do zabawy w układanie puzzli. Zadanie ambitne – z 27 elementów zbudować fragment oceanicznego dna. Na obrazku znajdziemy kolorowe morskie zwierzaki: ośmiornicę, wieloryba, kraba, konika morskiego, rybki. Zabawa w układanie kolorowych puzzli to nauka spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jest to też test dla dziecięcej cierpliwości i percepcji kształtów. Tematyka morska to okazja do rozmów i poznawania życia w wodzie.

Idealnie nadaje się na prezent lub pięknie się prezentuje na półce, czekając na ponowne ułożenie. Układanka składa się z 27 elementów i po ułożeniu ma wymiar 98 x 33 cm. W serii Duuuże puzzle dostępne są także: Wieś i Robaczki. Więcej TUTAJ

Puzzle obserwacyjne Las – dla dzieci 3+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Las kryje mnóstwo niespodzianek! Wytężcie wzrok!
Gdzie mieszka sowa? Co rośnie na dębie? Kto wygląda z norki w ziemi?
W lesie każdy mały przyrodnik znajdzie coś interesującego.
Propozycja dla dzieci ok 3 roku życia to puzzle LAS – jednak mamy tutaj do czynienia z puzzlami obserwacyjnymi. Od standardowego pudełka puzzli wyróżnia je element wciągającej zabawy składającej się z 2 etapów: układania obrazka z 40-elementów oraz wyszukiwania na ilustracji elementów znajdujących się dookoła głównego obrazka. Sama kompozycja puzzli to aż 48×68 cm. Oczywiście wykonane zostały z trwałej tektury i w pięknej kolorystyce.
Zabawa w puzzle obserwacyjne to stymulacja spostrzegawczości, koncentracji, pamięci roboczej oraz doskonała zabawa. Tematyka lasu to świat bliski dziecku i znakomita zachęta do wybrania się na wycieczkę do parku czy lasu. Oczywiście zabawa świetnie sprawdzi się w gronie 2-3 osobowej -a poszukiwania na czas elementów z ramki będą doskonałą okazją do zabawy z elementem rywalizacji.

W serii Puzzle obserwacyjne dostępne są także Ogród i Kosmos.

Świat LASU to piękny obrazek – pokazuje harmonie przyrody i ludzi. Oby ta cudowna harmonia towarzyszyła nam zawsze.

Mała akademia Literki dla dzieci 3+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!Mała akademia dla dzieci 3+ to zabawa i nauka w jednym. W zestawie znajdziemy puzzle – alfabet wraz z obrazkiem na pierwszą literę np. G – grzyb, albo S – słońce, a także książeczkę z naklejkami. Całość oczywiście jak na CzuCzu przystało zapakowana w eleganckie pudełko prezentowe. Elementy zabawy odpowiednie dla dzieci, które zaczynają się interesować czytaniem, literkami – około 3 roku życia. Podczas kolorowej zabawy w dopasowywanie elementów do układanki dziecko stymuluje wypowiadanie liter i znajomość alfabetu. Puzzle i kolorowanka to okazja do treningu koordynacji wrokowo-ruchowej, oraz motoryki małej jak i logicznego myślenia.Zdecydowanie walor edukacyjny jak i świetna zabawa w dopasowywanie liter do słów. Oczywiście potrzebny będzie dorosły, który odczyta literę i pomoże na początku utrwalić dziecku jej znajomość.

 • Zestaw zawiera:

  – kreatywną książeczkę z zadaniami

  – 24 dwuelementowe układanki

  – naklejki

Puzzle Mapa świata Zwierzęta – dla dzieci 4+

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Mam już 4 lata lub więcej i uwielbiam podróżować po świecie! Każda podróż do okazja do poznania nowych zwierząt i przeżycia wielu fascynujących przygód. Oczywiście najlepsze przygody zaczynają i kończą się w domu. Puzzle Mapa Świata zwierzęta – to zaproszenie do wyprawy po wszystkich kontynentach oraz fascynującym świecie zwierząt.

20180521_200839820445150-1024x768 Testowane na dzieciach - mądre pomysły na Dzień Dziecka od CzuCzu!

Sama układanka to 60-elementów i piękna grafika przedstawiająca mapę świata wraz z zamieszkującymi wszystkie kontynenty zwierzętami.  Dodatkowo plakat wraz z ciekawostkami o zwierzętach oraz figurki 3D wielu występujących na puzzlach zwierząt. Ciekawe świata 4-latki będą miały co robić – już samo układanie puzzli jest ciekawym zajęciem, a gdy dodamy do tego jeszcze zabawę w odszukiwanie poszczególnych zwierząt czy naśladowanie ich odgłosów to zadowolenie gwarantowane. Niezaprzeczalnie jest to także mądra zabawka: stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki, spostrzegawczości, koncentracji czy logicznego myślenia oraz elementy wiedzy przyrodniczej.  Osobiście uważam, że każde dziecko pokocha zabawę w układanie mapy świata wraz z zwierzętami – wymarzony prezent na Dzień Dziecka (i nie tylko).

 • W zestawie znajdziemy:

  – dużą 60-elementową układankę

  – dwustronny plakat edukacyjny w rozmiarze 64 cm x 32 cm

  – 21 dużych figurek zwierząt

Puzzle to aż 64×32 cm wielkości!!!

PODSUMOWANIE:

Wiem, że marki CzuCzu nie trzeba nikomu przedstawiać. To zestawienie to także moje the best of the best dla maluchów od CzuCzu. Na pewno możecie być spokojni, że produkt który chcecie podarować jest najwyższej jakości wykonany i zawiera walor edukacyjny. To prawdziwa przyjemność podarować i być obdarowywanym produktami CzuCzu. Osobiście mam do nich słabość i jako mama i psycholog wychwalam je gdzie się tylko da. Zamiast kolejnej paczki słodkich i nic nie wartych słodyczy – na prawdy pokazujmy dzieciom wartościowe produkty edukacyjne i książki – których na blogu znajdziecie BARDZO DUŻO!

c.d.n….

Produktu CzuCzu dostępne w setkach sklepów w całej Polsce oraz na stronie http://www.czuczu.pl


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *