Czy wiesz jak wystrzelić rakietę w kosmos? Czym jest czas połowicznego rozpadu i co oznacza? „Technologia kosmiczna dla maluchów” to proste książki o skomplikowanych teoriach. Dedykowane najmłodszym czytelnikom opowiadają w prostych słowach i poprzez symboliczne rysunki o cudownym świecie nauki.  Fizyka jądrowa i Technologia kosmiczna dla maluchów! Uniwersytet Malucha zaprasza do środka!

wp-1590993088937305603073-1024x768 Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów. Uniwersytet Malucha. Media Rodzina. WIOSNA 2020

Technologia kosmiczna

Chris Ferrie

Wydawca: Media Rodzina
Seria wydawnicza: Uniwersytet Malucha
Rok wydania: 2020
Przekład: Miłosz Urban
Format: 197 x 197 mm
Liczba stron: 24

 „Technologia kosmiczna dla maluchów” to skomplikowana teoria w prostych słowach i w konkretnych ilustracjach. A wszystko na przykładzie podróży kosmicznej. Za pomocą publikacji dziecko dowie się jak dolecieć na księżyc rakietą. Jakie siły są niezbędne, by rakieta mogła wystrzelić w kosmos. Pozna także słowa jak:

– przenikanie

– powietrze

– przepływ powietrza

– siła nośna

– siła pchająca.

Brzmi skomplikowanie? Zgadzam się! Jednak sposób zaprezentowania informacji jest bardzo przystępny. Symboliczny, kolorowy. Jedna strona to jedno zdanie i ilustracja. Bez zbędnego tła, kolorów i postaci. Za pomocą symboli, pojęć i terminologii naukowej. Jednak prosto i oszczędnie w szczegółach.  Sprawdź czy Twoje dziecko będzie zainteresowane nauką jako maluch. Czy zaciekawi się słowami, które po raz pierwszy usłyszy i niejako zauważy na ilustracji?

  • Fizyka jądrowa dla maluchów
  • Chris Ferrie
  • Do kupienia TUTAJ

„Fizyka jądrowa dla maluchów” książka dla dzieci o tematyce naukowej.  Wszystko zaczęło się od piłki. Piłka ma ładunek dodatni. Ładunki dodatnie się odpychają.  Co się stanie jeśli między piłkami o dodatnim ładunku znajdzie się piłka neutralna? Co skrywa jądro atomu? Jakie relacje łączą protony i neutrony? Jak powstaje energia w jądrze atomu?

Świat nauki jest fascynujący! Skomplikowane zagadnienia potrafią przytłaczać dorosłych. Najmłodsi nie muszą wiedzieć, co jest trudne. Jeśli zaproponujemy im prostą formę skomplikowanej teorii są w stanie ją zrozumieć i polubić! To fakt!

„Fizyka jądrowa dla maluchów” zostało wydana z przeznaczeniem do dzieci w wieku od zera do 5-6 lat. A nawet można ją przeczytać w późniejszym wieku. Jest atrakcyjna, kolorowa, trwale wydana. Skomplikowane teorie zostały zaprezentowane w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób. Uczą pojęć, trenują koncentracje, uwagę i słownictwo. Pokazują świat z naukowej strony a być może także przygotowują do bycia naukowcem!? To byłby spektakularny początek! Moim zdaniem warto spróbować.

Autor serii Uniwersytet Malucha to Chris Ferrie. Jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki. Cara Florance jest biochemiczką i matką z doświadczeniem w astrobiologii, robieniu waty cukrowej i dekontaminacji radiacyjnej.

 Sama jestem nieco ostrożniejsza z tą tezą. Zgodzę się jednak, że należy obserwować dziecko i podążać za nim. Być może słowa okażą się prawdziwe:

WYSTARCZY ISKRA, ŻEBY ROZPALIĆ UMYSŁ DZIECKA.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: