Mamy już październik i jesień. W Szepczącym Lesie również czuć już chłodek i wiatr. Właśnie za sprawą Wichrów Tappi spostrzega tajemniczy kocyk. To Kocyk Mocyk, który sprawił nawet, że Chichotek pozbył się oznak przeziębienia w jedną noc.  Szalony wyścig za kocykiem trwa – każdy z mieszkańców lasu chce go mieć. Tappi jednak jak prawdziwy bohater szuka prawdziwego właściciela kocyk.  Pięknie zilustrowana i cudownie napisana opowieść o nadchodzącej zimie, bohaterstwie i wyjątkowości każdego z nas. Tappi i Kocyk Mocyk od Wydawnictwa Zielona Sowa.

20190813_2212591438833011-768x1024 Tappi i Kocyk Mocyk – jesienna opowieść o codziennym bohaterstwie. Zielona Sowa JESIEŃ 2019.  4+

Szepczący las to miejsca w którym mieszkają wspaniali bohaterowie. To właśnie ich losy śledzimy razem z Tappim. Ten sympatyczny Pan posiada wielkie ciało i wielkie serce dla przyjaciół i nieznajomych. Zabiera nas także w podróż wraz z jesiennym wiatrem. Jesienne wichry urządziły sobie nad lasem dziką gonitwę. Porwały nawet komuś kocyk. Odzyskał go jednak Tappi, który postanowił poszukać właściciela zaginionego kocyka.  Zanim wyruszy na poszukiwania kocykiem okrywa jednak kichającego Chrabotka. Przyjaciel Tappiego wydaje się być solidnie przeziębiony. Wiking zrobił mu ciepłą herbatkę z miodem i nakrył go kocykiem. Rankiem Chichotek z radością opowiadał jak dobrze się czuje i jak szybko potrafi biegać dzięki kocykowi.

Kocyk Mocyk ma niezwykłą moc- każdy z mieszkańców lasu zapragnął go mieć. Tymczasem Tappi odnajduje prawdziwego właściciela kocyku – małą myszkę. To właśnie do niej (a właściwie do rodziny myszek) należy Kocyk Kocyk. Tutaj zaczyna się piękna opowieść o przyjaźni, codziennym bohatersie, empatii i niesieniu pomocy potrzebującym.

Tappi i Kocyk Mocyk to piękny picturebook, który zaprasza czytelnika do wielkoformatowych ilustracji w klimacie jesiennym. Piękne, bogate w szczegóły i zapraszające do śledzenia losu bohaterów opowieści grafiki. Wielkoformatowe i bardzo kolorowe.

Wyjątkowy picturebook, w którym główną rolę odgrywają ilustracje. Książka wspaniale wspiera rozwój dziecka, i to na wielu płaszczyznach. Ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Piękne, kolorowe i całostronicowe rysunki są doskonałą okazją do rozmów i dyskusji z dzieckiem.

Tappi i Kocyk Mocyk to piękna i bardzo wartościowa opowieść. Ilustracje dodają jej wyjątkowości i klimatu jesiennej przygody. Najważniejsze jest jednak przesłanie niesienia pomocy i wspierania słabszych w potrzebie. Przy tym poszukiwania wyjątkowości  bogactwa w każdym z nas! To piękna historia, która dedykowana jest dzieciom od około 4 roku życia! Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: