Tańcz, Córko Księżyca to piękna opowieść w której czujemy klimat kameruńskiego poety i francuskich grafik. Córka Księzyca to dziś staruszka, której los kryje niezwykłe tajemnice. Skąd pochodzi jej imię? Kim była i co robiła? Piękna opowieść o młodości i starości, pasji. Opowieść z której wyłania się dźwięk afrykańskiej muzyki i rytm pobudzający do tańca i refleksji.

20190503_161755-11280928992-1024x1024 Tańcz, Córko Księżyca! Zakamarki 2019

Córka Księżyca nie zawsze chodziła zgarbiona, podpierając się laską. Kiedyś była tancerką, najwspanialszą tancerką w wiosce, w której wiele lat temu przyszła na świat…

Córka Księżyca to zaskakująca książka. Już jej tematyka wzbudza ciekawość. Zawartość oraz wydanie to już całkowita przyjemność dla małego i większego czytelnika. Książka jest pretekstem do rozmów, rozważań i spotkania między pokoleniami.  Za pośrednictwem kolorowej książki przenosimy się do afrykańskiej wioski. Spotykamy tam zgarbioną staruszkę, która przemierza drogę poruszając się powoli i wspierając się laską. Nie zawsze tak było. To Córka Księżyca. Była kiedyś tancerką – wspaniałą, zjawiskową. Jej niezwykłe imię zasłużyło na opowieść, której nie chcę Wam zdradzać. Odkrywanie informacji o Córce Ksiażyca to fascynująca podróż w czasie. Idealna dla starszej osoby i dziecka. To okazja do spotkania w czasie i przyjrzenia się przemijaniu, człowiekowi, osobom starszym.

Tańcz, córko Księżyca!” to publikacja, którą przygotował kameruński autor Kouam Tawa, a zilustrował francuski mistrz rysunku Fred Sochard. Książkę na język polski przełożyła Katarzyna Skalska.  Wyróżnia ją ciekawa szata graficzna, która bardzo buduje klimat opowieści. A klimatu w publikacji jest bardzo dużo. Porusza bowiem tematykę związaną z życiem, starością, postrzeganiem drugiego człowieka.  Uwrażliwia dziecko na czas, przemijanie, dojrzewanie. Jest także swoistym podsumowaniem sensu starości. Z tego powodu naprawdę polecam czytać Córkę Księżyca z Babcią lub Dziadkiem. To piękna opowieść z której promieniuje spokój, wewnętrzna zgoda oraz piękne chwile, których doświadczać możemy w każdym wieku i o każdej porze dnia. Pokazuje także pasje i jej rolę w życiu człowieka! Jeśli tylko będziemy kierować się w życiu sercem!

Wydawnictwo Zakamarki słynie z wartościowych książek. Ta na pewno do nich należy. Tematyka bardzo rzadko spotykana w literaturze dziecięcej. Mam głęboką nadzieję, że spotka się z ciekawością dziecka i refleksją należną tak ważnej publikacji! Polecam dzieciom około 5-6 roku życia i starszym (bez ograniczeń wiekowych).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: