Książki, których tematyka jest związana z rzeczywistością: spojrzenie na ewolucję człowieka przez tysiąclecia i sprawy bardzo przyziemne: smarki w nosie. Dwie bardzo starannie wydane i ciekawe tematycznie nowości od Wydawnictwa Debit zagościły na blogu. Zobaczcie co kryją w środku: Tak ma być, zawołał świat i Sekretne życie smarków.

20191203_142118109440820-577x1024 Tak ma być, zawołał świat i Sekretne życie smarków – nowości od Wydawnictwa Debit. 3+

Tak ma być, zawołał świat

Kaia Dahle Nyhus

Jak powstał świat? Skąd pochodzi człowiek? Dokąd zmierza? Gdzie jesteśmy i gdzie byliśmy? Co powodowało zmiany w rozwoju cywilizacji a co je hamowało? Poznawanie losów człowieka i świata to fascynująca podróż i edukacja jednocześnie. Absolutnie ważna lekcja historii, świadomości i rzeczywistości. Lekcja, która zawarta jest na kartach kolorowej opowieści w publikacji „Tak ma być, zawołał świat” autorstwa Kaia Dahle Nyhus.

Publikacja intryguje tematyką oraz bardzo ciekawym wydaniem. Grafiki zdecydowanie przykuwają oko i konfrontują z nieznaną dotychczas sztuką graficzną. Kolorystyka bardzo spójna, proste kształty i bardzo ciekawy efekt końcowy.

Osobiście zwróciłam wielką uwagę na ekspresję twarzy bohaterów opisywanych zdarzeń. To osobny temat do analizy podczas lektury książki – co wyraża spojrzenie postaci na rysunku?

Opowieść jest złożona w wielu krótkich tekstów, które mówią bardzo prostym językiem o zmianach jakie zachodziły na przestrzeni milionów lat w człowieku i na świecie. Opowieść opowiada o czasach powstania Wszechświata, ewolucji z małpy do człowieka rozumnego, czasach prymitywnych i rozumnych. Opowieść zahacza również o współczesność i przyszłość.

Nasza historia się nie kończy – TAK ma być!

Tytuły: Tak ma być, zawołał świat
Tytuł oryginału: Verden sa ja
Tłumaczenie: Maria Gołębiewska-Bijak
Ilustrator: Kaia Dahle Nyhus
Liczba stron: 48
Format: 245 × 265 mm
Oprawa: twarda
Premiera: 20 listopada 2019

„ Tak ma być, zawołał świat”, to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Absolutnie zainteresuje głodnego wiedzy przedszkolaka i zaciekawi ucznia, który z ciekawością uczy się historii człowieka. To również okazja do stawiania pytań o to kim jest człowiek i dokąd zmierza?

Sekretne życie smarków

Mariona Tolosa Sistere

Cześć, jestem smarkiem! Poszedłem dzisiaj do szkoły i spotkałem moich krewnych, którzy uwielbiają towarzyszyć dzieciom podczas lekcji.

Absolutnie wciągająca tematyka, której humor miesza się z powagą i autentycznością wręcz naukowych faktów w niej zawartych. Tematyka bardzo bliska każdemu człowiekowi i tym bardziej dziecku w wieku przedszkolnym i szkolnym. Smarki! Bohaterowie książki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale zaraz – czy to prawda? Smarki są superbohaterami!? Zdecydowanie TAK! Chronią nas przed chorobami i stanowią bardzo ważną część mechanizmu obronnego naszego ciała.

W książce dokładnie zgłębicie tematykę smarków. Ostrzegam ilość informacji i zabawne grafiki działają jak magnes! Sprawiają, że bardzo trudno oderwać się od lektury.

Dowiecie się min.:

– Jakie są składniki smarków
– Gdzie mieszkają smarki
– Techniki oczyszczania ze smarków
– Znaczenie koloru smarków
– Czy zwierzęta też wycierają nosy?

Na koniec QUIZ: prawda/fałsz. Przekonajcie się czy znacie się dobrze na smarkach.

Czy wiecie, że człowiek kicha średnio 400 razy w roku?

Tytuły: Sekretne życie smarków
Tytuł oryginału: La vida secreta de los mocos
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Liczba stron: 24
Format: 250 × 272 mm
Oprawa: twarda
Premiera: 6 listopada 2019

„Sekretne życie smarków” to absolutnie wyjątkowa pozycja, która zaciekawi każdego przedszkolaka. Moja córka, której wiek dopiero wskazuje na 2 lata i 8 mcy nie mogła się oderwać i zdecydowanie była bardzo zaciekawiona. Tym bardziej, że jako przedszkolak wie doskonale czym są smarki. Do książki będziemy wracać wielokrotnie! Zdecydowanie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: