Uwielbiam książki, których akcja toczy się w napięciu a czytelnik razem z bohaterem wędruje po kolejnych wątkach budując rozwiązanie zagadki. Jeśli dodam do tego przyjemną tematykę i bohatera, który jest bliski czytelnikowi oraz miłą szatę graficzną to mam zestaw, który gwarantuje radość. Taką propozycję mam dzisiaj dla dzieci około 9 roku życia i starszych. Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek to opowieść dla wielbicieli przygód. Zawiera elementy fantastyki, smakowitych tajemnic, ciekawego śledztwa i zbierania przesłanek detektywistycznych. Słowem: dobrze się czyta!

Tajemnice_Gryzmolkowa-1_3D Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek. Kapitan Nauka 9+ JESIEŃ 2019

„Któż lepiej poprowadzi fabrykę czekolady niż dziecko? Dzieci rozumieją krówki i czekoladę znacznie lepiej niż dorośli. Jednak to wielka odpowiedzialność.”

 • Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek. 
 • Autor: David O’Connell
 • Ilustracje: Claire Powell
 • Format: 13,5 x 20 cm
 • Liczba stron: 200
 • Kapitan Nauka
 • Do kupienia TUTAJ

Archie McKarmelek odziedziczył fortunę, wielki dom i fabrykę krówek. A potem żył długo
i szczęśliwie… Nie tak szybko! Bo oprócz spadku, stryjeczny dziadek Archibald zostawił chłopcu list z zapowiedzią zadań do wykonania. Jakby tego było mało, w tym samym czasie ginie tajemniczy składnik, bez którego nie jest możliwa produkcja najlepszych krówek. I to wszystko na głowie Archiego!

Akcja powieści zabiera nas do Gryzmołkowa. Tak historia mogłaby wydarzyć się naprawdę. A może wydarzyła się kiedyś? Przekonajcie się sami i wspólnie z Archie i jego kompanami rozwiążcie tajemnice, którą skrywa fabryka krówek. Ostrzegam, że nie jest to proste zadanie, a by je rozwiązać potrzebujecie pokonać 200 stron tekstu. Jest to jednak czyta przyjemność i zdecydowanie polecam ją dzieciom, które uwielbiają śledztwa, tajemnice, odrobinę fantazy oraz zagadki.

Dodatkowo apetyt czytelnika rośnie w miarę jedzenia. A to za sprawą fabryki krówek (i nie tylko). Nieskończone ilość słodyczy przemyka nam między kartkami. Archie
i jego przyjaciele: Fliss, Billy i piesek Sorbet będą mieć nie lada wyzwanie.

 • Czy odnajdą wszystkie wskazówki i rozwikłają zagadkę zaginionego składnika?
 • Czy Archie będzie godnym następcą swojego wujka?
 • Co wydarzy się podczas poszukiwań?

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek to książka, która czyta się sama! Po prostu wciąga i nie chce nas wypuścić. Przyjemna fabuła, krótkie rozdziały przeplatane tajemniczymi ilustracjami sprawiają, że czyatnie książki jest przyjemnością. Sama starałam się rozwiązać zagadkę, ale nie jest to takie proste. Chyba trzeba do tego młodszego umysłu! Duch z fabryki krówek to propozycja dla dzieci (i młodzieży młodszej), która dobrze sobie radzi z samodzielnym czytaniem. Zdecydowanie polecam książkę od około 8/9 roku życia.  Podręczny format, ilustracje, ciekawi i bardzo różnorodni bohaterowie oraz przemawiające do wyobraźni scenerie (słodycze) zdecydowanie przypadną czytelnikom do gustu!

Kapitan Nauka spisał się bardzo dobrze! Czekamy na kolejne tytuły!

 • Autor:
 • David O’Connell – pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Pisze również dla innych ilustratorów  i ilustruje dla innych pisarzy. Tworzy humorystyczne historie, komiksy i uwielbia opowieści o magii. W Tajemnicach Gryzmołkowa, autor skupił się na treści, pozwalając wyobrazić sobie wizualne elementy historii Claire Powell, która jest autorką ilustracji do serii.annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: