Kultowa seria Wydawnictwa EGMONT „Czytam sobie” wprowadzającej dzieci w świat samodzielnego czytania. Wydawca zadbał o dzieci, które świetnie radzą sobie z samodzielnym czytaniem i przygotował  kolejną fascynującą literacką przygodę. Seria „Czytam sobie z BAKCYLEM” skierowana jest do dzieci, które doskonale opanowały poziom trzeci z serii „Czytam sobie” i pragną kolejnych, dłuższych opowieści. Idealna dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zobaczmy co czeka na czytelnika w książce Tajemnica namokniętej gąbki.

20180923_2305432105417488-225x300 Tajemnica namokniętej gąbki i seria książek „Czytam sobie z BAKCYLEM” –Nowość od  Wydawnictwa EGMONT 7+

O serii „Czytam sobie” wielokrotnie wspominam na blogu. To sprawdzony cykl z bardzo bogatą oferta tytułów na trzech poziomach. Każdy z poziomów trafia do czytelników, którzy rozwijają swoje zdolności czytelnicze. Książki przygotowane są przez najlepszych polskich, czołowych twórców – pisarzy i ilustratorów. „Czytam z BAKCYLEM” to rozbudowana fabuła, przepiękne ilustracje, dość spore litery i wygodny, poręczny format .  Pasja czytania w kolorowym wydaniu i wciągającej fabule.

20180923_2305432105417488-225x300 Tajemnica namokniętej gąbki i seria książek „Czytam sobie z BAKCYLEM” –Nowość od  Wydawnictwa EGMONT 7+

Tajemnica namokniętej gąbki.

Zofia Stanecka, autorka licznych książek, między innymi kultowej „Basi” czy „Księgi Ludensona” i wielu tytułów z serii „Czytam sobie” zaprasza tym razem na powieść, której akcja jest niezwykle dynamiczna, tajemnicza i zabawna.  Bohaterami powieści są dzieci: Bartek i Ziutek. W szkole chłopców zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Kreda jest zwykle mokra, śliska i ma zielonkawy kolor, z gąbki cieknie cuchnąca szlamem woda, a na dodatek ktoś zmienia worki, chowa buty i brudzi fartuchy! Chłopcy podejmują się rozwiązania zagadki, nazywając ją „Tajemnicą Namokniętej Gąbki” a ich siostry dołączają do ekipy detektywistycznej. Zakradają się po lekcjach do szkoły i przekonują się kto jest sprawcą wszystkich wydarzeń.

20180923_2305432105417488-225x300 Tajemnica namokniętej gąbki i seria książek „Czytam sobie z BAKCYLEM” –Nowość od  Wydawnictwa EGMONT 7+

Od tego czasu w ich życiu gości pewna niezwykła postać i zaczynają się ekscytujące przygody. Książkę zilustrowała Agnieszka Surma: graficzka, która również rysuje komiksy.

Tajemnica namokniętej gąbki to przygodowa powieść z nutką powieści detektywistycznej. W sam raz dla doświadczonych czytelników, których fascynują przygody zawarte na stronach książek.  Serie poleca Biblioteka Narodowa oraz wiele mam i specjalistów logopedii, pedagogów i psychologów.  Dzieci odkrywają na kartach powieści nowe przygody oraz dużą dawkę wartości. Autorzy zwracają baczna uwagę na relacje między bohaterami, przyjaźnie, miłość między rodzeństwem czy szacunek dla innych ludzi i wiarę we własne umiejętności czy realizację pragnień.  Seria „Czytam sobie z BAKCYLEM” zapowiada się wspaniale. Dostępne w bardzo przystępnej cenie i w wielu odsłonach, które regularnie będą się ukazywać nakładem wydawnictwa EGMONT. Serdecznie polecam.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *