Szkoła magicznych zwierząt powraca – tym razem opowiem Wam o trzeciej i czwartej części przygód ze szkolnych korytarzy. Magiczne zwierzęta będą towarzyszyć dzieciom w nowych przygodach. Trzeci czwarty tom zabaw to nowe perypetie dzieci, które sprawią, że przeniesiecie się na kilka godzin do magicznego świata w którym radości i smutki Ida często obok siebie. Tom 3 „W ciemnościach” to próba uwolnienia się z podziemi szkoły a Tom 4 „Odjazd” to trudna sytuacja z udziałem Silasa. Kolejne szalone przygody czekają na czytelnika!

wp-1618128573978-1024x786 Szkoła magicznych zwierząt – tom 3 i 4 W ciemnościach i Odjazd! Margit Aurer – DEBIT 8+

Trzecia część serii.

W skrócie:

Kiedy Eddie dostaje swoje magiczne zwierzę – zabawną nietoperzycę Eugenię – cała klasa chętnie znalazłaby się na jego miejscu. No, prawie cała. Jedna z dziewczynek w ogóle nie chce magicznego zwierzęcia. Czy zgodzi się na to ich nauczycielka, panna Cornfield?

Zbliża się wielka noc czytania książek. Ale dla grupy dzieci wydarzenia przybierają niebezpieczny obrót: zostają uwięzione w podziemiach szkoły. Czy magiczne zwierzęta pomogą im wydostać się z pułapki?

Czwarta część serii.

W skrócie:

Afera w szkole magicznych zwierząt! Nauczycielka, panna Cornfield, przyłapuje Silasa na czymś naprawdę paskudnym. Wyrzucą go teraz ze szkoły czy nie? 
Ale Silas zamiast tego dostaje magiczne zwierzę: aroganckiego krokodyla z dość cuchnącym oddechem. W nagrodę czy raczej za karę? I czy zabieranie krokodyla na szkolną wycieczkę naprawdę jest dobrym pomysłem? 

O serii:

Zdecydowanie polecam serię książek o Szkole Magicznych zwierząt dzieciom w wieku szkolnym. To dobre książki, które pobudzają wyobraźnie, zabierają w świat niezwykłych przygód i zaskakują czytelnika nie jeden raz. Magiczna seria bardzo podoba się dzieciom i młodzieży. Fabuła zachęca do eksploracji jak i pozwala przenieść się w czasie i miejscu. Do niezwykłego miejsca w szkole pełnej niezwykłych przygód i czarodziejskich zwierząt.  Autorka zadbała o lekkość serii a jednocześnie o wysoką dawkę fantazyjnych ładunków.

Seria przeznaczona jest dla dzieci od około 8/9 lat. Duża czcionka, interlinia, rozdziały czy ilustracje sprawiają, że młodsi będą czuć się bardzo dobrze na kolejnych stronach przygód w magicznej szkole. Akcja wydarzeń i aktualna sytuacja pandemiczna sprawia, że dzieci będą zachwycone możliwością spotkania się w szkolnych murach. Możliwość podpatrywania przyjaźni, przeżywania z bohaterami prawdziwych emocji to niezwykle ważne elementy lektury.

Każda kolejna część w niczym nie ustępuje poprzedniej, a kolejne dzieciaki otrzymują swoje magiczne zwierzęta, które zostają z nim  NA ZAWSZE!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *