wp-1649310072191-768x1024 Szkoła Emocji: Nieustraszeni – seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej od Mamania. WIOSNA 2022

Wiosna obfituje w dobre książki. Jedna z najciekawszych nowości to seria od Wydawnictwa Mamania. Szkoła Emocji: seria Niestraszeni, która liczy aż 4 tytuły. To przygodowe powieści dla dzieci w wieku przedszkolnym, które zabierają czytelnika do świata zabawy, przygody i emocjonalnej edukacji w jednym. W serii znajdziemy to co dzieci uwielbiają: ilustracje, ciekawe przygody, elementy fantazyjne i bohaterów podobnych do siebie. Rewelacyjna przygoda z ogromnym walorem wspierania dziecka w rozwoju i edukacji!

Seria, która już zyskała miano bestsellerowej – zdecydowanie zasługuje na zainteresowanie. Jej przesłanie to wspieranie dzieci w rozwoju emocjonalnym. Odbywa się to poprzez spotkanie z przygodową historią. Jej bohaterami jest rodzeństwo w wieku 5 i 8 lat. Chłopiec i dziewczynka mają swoje radości, czasami smutki. Zdecydowanie też potrafią pomagać czy realizować wyzwania, które stawia im w nocy mewa Florentyna. Alicja i Tadzio są jak nasi sąsiedzi – co sprawia, że słuchając ich historii możemy przeżyć ich przygody sami. Przygody w których biorą udział możliwe są poprzez wykorzystanie potencjału rozwojowego, który każde dziecko posiada. Autorka serii zręcznie wplotła w historię emocjonalne treści i sprawiła, że czytelnik nie wie kiedy zostaje zanurzony w rozwojowej opowieści. Przesłanie każdej z opowieści jest proste a jednocześnie nie dane na tacy. Bohaterowie bowiem odkrywają znaczenie za pomocą przykładu, w opowieści, przygodzie. Seria została bardzo ładnie wydana. Książki są podręczne, kolorowe, ilustrowane. Ilość tekstu również jest stosunkowo rozbudowana jednak absolutnie wystarczająca dla przedszkolaka czy szkolniaka. Seria dedykowana czytelnikom w wieku 4-8 lat. Dodatkowo każda z książek zawiera materiały dodatkowe: wskazówki i strategie dla rodziców i nauczycieli. Powieści doskonale nadają się do lektury zarówno w domu, przedszkole, szkole.

W serii ukazały się cztery tytuły:

Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej


Tym razem naszych nieustraszonych bohaterów czeka niezwykła wyprawa do latarni morskiej. Wielka burza wpędzi ich w kłopoty, ale dzięki temu nauczą się, jak ważne są relacje i współpraca z innymi ludźmi.

wp-1649310072191-768x1024 Szkoła Emocji: Nieustraszeni – seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej od Mamania. WIOSNA 2022

Nieustraszeni i tajemnica dinozaura

·         Do kupienia TUTAJ

Alicja i Tadzio mają kłopot z odczuwaniem gniewu i złości. Ich niezawodna przewodniczka po świecie emocji, mewa Florentyna, zaprasza ich na wyprawę do muzeum. Nauczą się tam, jak rozpoznawać te trudne emocje i jak sobie z nimi radzić.

wp-1649310072191-768x1024 Szkoła Emocji: Nieustraszeni – seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej od Mamania. WIOSNA 2022

Nieustraszeni i poszukiwanie skarbu

Alicja, Tadzio i ich pies Rocky jak co wieczór spokojnie sobie zasypiają, gdy wtem budzi ich przewodniczka po świecie emocji, mewa Florentyna! Oto przed nimi kolejna niezwykła przygoda podczas Olimpiady Emocji – operacja ratunkowa na biegunie południowym! Podczas niej dzieci odkryją swoje mocne strony i dowiedzą się, że poczucie własnej wartości jest ich największym skarbem. Chociaż początkowo skupiają się głównie na własnych słabościach…

wp-1649310072191-768x1024 Szkoła Emocji: Nieustraszeni – seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej od Mamania. WIOSNA 2022

Nieustraszeni i wielki skok

 • Do kupienia TUTAJ

  Alicja, Tadzio i ich pies Rocky szykują się do snu, gdy wtem za oknem pojawia się sunący po chmurach statek. Spragnione przygód dzieci wezmą udział w Olimpiadzie Emocji, a ich przewodniczką po świecie uczuć będzie mewa Florentyna. Tym razem rodzeństwo nauczy się radzić sobie ze strachem. Mewa pomoże im rozpoznać jego oznaki, ułożyć indywidualne plany antystrachowe, a potem podda ich nie lada próbie odwagi!
wp-1649310072191-768x1024 Szkoła Emocji: Nieustraszeni – seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej od Mamania. WIOSNA 2022


Każda książka z serii zawiera zabawną i magiczną historię oraz dodatkowe materiały, wskazówki i strategie dla rodziców i nauczycieli.

O autorkach:

Elsa Punset – pisarka, filozofka i dziennikarka, autorka międzynarodowych bestsellerów dla dorosłych i dzieci, skupiających się wokół inteligencji emocjonalnej.
Rocio Bonilla – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, zilustrowała m.in. „Wielką księgę supermocy” oraz „Wielką księgę superskarbów”.

 • Autor:  Elsa Punset
 • Tytułserii: Nieustraszeni
 • Liczba stron:   48
 • Oprawa: oprawa twarda
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Wymiary: 220×205
 • Tytuł oryginalny: Los Atrevidos dan el gran salto
 • Waga: 223g

Serdecznie polecam serie książek NIEUSTRASZENI. Nieustraszeni Szkoła emocji to bajkowe lekcje oparte o magiczną a jednocześnie bardzo prawdziwą przygodę. Przygodę z której wyciągamy wnioski i w której uczymy się wykorzystać swój potencjał rozwojowy w prawdziwym życiu! Świetna propozycja dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: