Kumple z warszawskiego liceum marzą o udziale w finale Ligi Mistrzów na Stadionie Narodowym.  Potrzebne są tylko pieniądze. Kreatywność i nowoczesne technologię pozwalają na stosunkowo łatwy zarobek.  Emocje zalewają Filipa, którzy oddaje się nowej pracy niemal do reszty. Czy chłopak zatraci się w internetowej gonitwie? Czy rudo włosa dziewczyna z konkurencji zamiesza w jego życiu? Czy możemy zaufać internetowej  „prawdzie”? Szeptane -Paweł Beręsewicz.

20180824_180400136266302-225x300 Szeptane -Paweł Beręsewicz. Porywająca powieść dla młodzieży o potędze internetowego kłamstwa. Nasza Księgarnia 2018.

  • Szeptane
  • Paweł Beręsewicz
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 288
  • format: 135×204 mm
  • przedział wiekowy: 10-14
  • Do kupienia TUTAJ

Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości?

Filip i jego kumple z liceum chcą zdobyć pieniądze na wymarzony mecz. Postanawiają stać na warszawskiej patelni i wręczać ulotki zaspanym przechodniom. Nic trudnego… setka…tysiąc w dzień i będzie wynik. Nic bardziej mylnego. Ulotkowy biznes rozkręca się bardzo powoli…. Do tego bilety trzeba wylosować a dokładniej to każdy chcący pójść na mecz musi wziąć udział w losowaniu biletów. Ambitni i zdolni licealiści nie poprzestają na rozdawaniu ulotek. Poprzeczka wędruje znacznie wyżej i zaczynają „SZEPTAĆ” w Internecie.  Tworzenie wpisów zachęcających konsumentów do zakupów wciąga Filipa bardziej niż sam się tego spodziewał. Internetowe dyskusje to prawdziwy pojedynek – a konkurencja nie śpi.  Na drodze staje tylko ONA – rudowłosa dziewczyna, której urok i niedostępność nie pozwala Filipowi przestać myśleć.

Szeptane jako książka mnie zaskoczyła. Pozornie nie dla mnie – przecież o nastolatkach i to jeszcze warszawskich. Dałam jej szansę – i to chyba największe zaskoczenie tego roku. Książka do której praktycznie musiałam się zmusić wciągnęła mnie do końca. Historia pisana tu i teraz. Aktualna, współczesna i prawdziwa. Równolegle opisuje wątek młodzieży, która chce zrealizować swoje marzenie i zbiera nużącą pracą grosz do grosza oraz szokująca internetowa rzeczywistość. Czy wierzycie opinią o produktach przeczytanym w Internecie? Lepiej przeczytajcie SZEPTANIE. Na zawsze zmienicie zdanie o forach internetowych, grupach zakupowych czy platformach z opinamy klientów.  Internet do reszty przesiąknięty jest fikcją – którą tworzymy sami. Czy w takiej rzeczywistości można jeszcze sobie zaufać? Czy młodzież potrafi budować trwałe relacje i oparte na wartościach znajomości. Do czego możemy posunąć się w kłamstwie by zrealizować powierzone zlecenie.

Książka dedykowana młodzieży licealnej i dorosłym, którym bliskie jest aktualne spojrzenie na rzeczywistość. Czyta się rewelacyjnie a autor zdaje się znać problem szeptania od podszewki.  10 na 10 – czyli maksymalna nota! Dylematy nastolatków i problemy współczesnego świata w książkowym wydaniu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *