Zapraszam na przegląd najnowszych wakacyjnych numerów magazynów z tradycją! Świerszyk  to magazyny dla czytelników w wieku 6-9 lat. W serii znajdziecie magazyn Świerszczyk, Świerszczyk Reporter oraz Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki. Ciekawe informacje, zabawy, piękne ilustracje i zdjęcia oraz konkursy i inne atrakcje! Zobaczcie co znajdziecie w najnowszych aż 3 numerach z serii Świerszczyk!

wp-1628599889547-1024x768 Świerszczyk REPORTER, KRZYŻÓWKI, MAGAZYN.  Nowoczesne czasopisma z tradycją!

Świerszczyk REPORTER

Drugi numer wydania specjalnego „Świerszczyk Reporter” to 58 stron popularno-naukowych zabaw, aktywności, tekstów, komiksów oraz wciągająca gra planszowa dla miłośników przyrody. Tematem numeru jest żyrafa a także fauna i flora Afryki. Z jej pomocą czytelnicy dowiedzą się jak rozróżnić gatunki żyraf, jak przetrwać na sawannie i które ze zwierząt żyjących w Polsce naśladuje najwyższego ssaka lądowego. W świat przyrody wprowadzają czytelników specjaliści, m.in. biotechnolożka i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara i Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec i uwielbiany przez internautów youtuber „Marcin z lasu”. Magazyn zawiera solidną ilość materiałów z zoologii, antropologii i geografii. Jest uniwersalny czasowo – możecie do niego wracać a materiał w nim znaleziony nie straci z aktualności. Świetnie sprawdzi się do samodzielnego czytania przez dziecko jak i do wykonania z nim wspólnie zadań i zapoznania się z treścią w nim zawartą. 

Magazyn odpowiada także na szereg przyrodniczych ciekawostek: jak działa język kota, węża i dzięcioła; czy to prawda, że rośniemy we śnie, dlaczego w Polsce trzeba oszczędzać wodę i jak narysować nosorożca.

wp-1628599889547-1024x768 Świerszczyk REPORTER, KRZYŻÓWKI, MAGAZYN.  Nowoczesne czasopisma z tradycją!

Kwartalnik „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki”

Ciekawą propozycje stanowi  magazyn w całości wypełniony rozwijającymi aktywnościami. Pismo przeznaczone jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które znają już wszystkie litery. Na każdej rozkładówce znajduje się duża krzyżówka, opracowana z myślą o młodych czytelnikach – hasła ukryte są w zabawnej obrazkowej instrukcji. Wyszukiwanie liczb, przypisanych do haseł rozwija spostrzegawczość, koncentrację i uwagę, a odgadywanie słów to dobry trening dla umiejętności kojarzenia i rozwoju kompetencji językowych. Wpisując wyraz do krzyżówki dziecko ćwiczy zapis i ortografię. 

Obok krzyżówek czytelnik znajduje liczne rebusy, wykreślanki, labirynty i zagadki logiczne. Ich rozwiązywanie pozwala ćwiczyć rozmaite kompetencje potrzebne dzieciom w wieku wczesnoszkolnym (m.in. sylabizowanie, obliczenia, kreślenie po śladzie, szukanie różnic i podobieństw).

„Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba na dłużej zająć uwagę dziecka, np.: w poczekalni u lekarza, w podróży, w deszczowe letnie dni czy długie jesienno-zimowe wieczory. To świetna alternatywa dla czasu spędzanego przed urządzeniami ekranowymi. Pozwala wyciszyć się, poczuć satysfakcję z samodzielnie rozwiązywanych zadań, rozwinąć wiedzę i zasób słów, a także znaleźć temat do rozmów z rodzicami i dziadkami. 

Krzyżówki doskonale:

– poszerza zasób słów,

– uczy spostrzegawczości,

– ćwiczy sprawność kojarzenia,

– pomaga w skupieniu uwagi,

– rozwija wiedzę o świecie.

wp-1628599889547-1024x768 Świerszczyk REPORTER, KRZYŻÓWKI, MAGAZYN.  Nowoczesne czasopisma z tradycją!

Serdecznie polecam prenumeratę Świerszczyka z dostępem do platformy – szczegóły  TUTAJ

wp-1628599889547-1024x768 Świerszczyk REPORTER, KRZYŻÓWKI, MAGAZYN.  Nowoczesne czasopisma z tradycją!
wp-1628599889547-1024x768 Świerszczyk REPORTER, KRZYŻÓWKI, MAGAZYN.  Nowoczesne czasopisma z tradycją!

ZDECYDOWANIE WARTO!!

Jeśli chcecie zabrać Świerszczyka Reportera jak i inne magazyny z serii ze sobą na wakacje albo w plener to mam dla Was aż trzy numery o ciekawej tematyce!

Wszystkie magazyny z serii Świerszczyk to dopracowane, kolorowe wydania jak i  to nie tylko duża dawka wiedzy, ale także mnóstwo aktywności, które rozwijają zdolności poznawcze dziecka, ćwiczą uwagę i koncentrację, przygotowują do logicznego myślenia, a także wyrabiają poczucie humoru. Zagadki, wyszukanki, labirynty i krzyżówki na długo zajmą młodego czytelnika, a dołączona do numeru gra planszowa przyda się na długie weekendy i wakacje. Nauka i zabawa w jednym miejscu – idealne w podróży i podczas codziennych letnich sytuacji!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *