Święta coraz bliżej! Zbliża się Boże Narodzenie, a w domu rodziny Janssonów czuć już świąteczną gorączkę. Kajsie i Alvinowi nie jest łatwo upilnować ich dokuczliwych i psotnych rodziców. Dzieci zachowują się jak dorośli a dzieci nie przestają zaskakiwać szalonymi pomysłami jak np. zabawy na golasa… Bardzo niestandardowa opowieść. Kontrowersyjnie śmieszna – humor, który bawi wszystkich domowników i burzy wszelkie założenia, że świąteczne książki są na jeden temat.

wp-1636891883990-757x1024 Świąteczne propozycje książkowe: ZWYCZAJNA GWIAZDKA Z RODZINĄ JANSSONÓW. Mamania 2021 -6+

ZWYCZAJNA GWIAZDKA Z RODZINĄ JANSSONÓW

  • Autor: Martin Widmark
  • Tytuł: Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów
  • Tytuł oryginalny: En helt vanlig jul med familjen Jansson
  • Tłumacz: Marta Dybula
  • Ilustracje: Pelle Forshed
  • Liczba stron: 128
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Premiera: 17 listopada 2021
  • Wydawnictwo: Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

Zbliża się Boże Narodzenie, a w domu rodziny Janssonów czuć już świąteczną gorączkę. Kajsie i Alvinowi nie jest łatwo upilnować ich dokuczliwych i psotnych rodziców. Coś tutaj nie pasuje
! Jak to możliwe? Tutaj wszystko może się zdarzyć!

Książka o której piszę to propozycja bardzo niestandardowa. Z jednej strony rodzinna opowieść pełna ciepła, troskliwości i bliskości…a z drugiej szalona i niestandardowa historia w której bohaterowie zamieniają się rolami. Właściwie rodzice zdecydowali, że chcą pozostać dziećmi i szaleją z dorosłą fantazją i dziecięcą swobodą.

wp-1636891883990-757x1024 Świąteczne propozycje książkowe: ZWYCZAJNA GWIAZDKA Z RODZINĄ JANSSONÓW. Mamania 2021 -6+
p.s. nie zabraknie też scen nagości…

Wyobraźcie sobie, że w tym roku Wasi rodzice…  ścinają teraz choinki w parku, żądają odśnieżarki i telewizora jako prezentu gwiazdkowego i szaleją z sąsiadami, którzy mają podobną sytuację rodzinną.

Ciepła, zabawna i momentami nieco… dziwaczna opowieść Martina Widmarka, autora popularnych serii o przygodach Nelly Rapp oraz młodych detektywów Lassego i Mai spodoba się zarówno początkującym czytelnikom, jak i całym rodzinom.

Zdecydowanie to klimatyczna opowieść świąteczna. Spodoba się dzieciom od 5/6 lat, i zdecydowanie sprawdzi się dla starszych czytelników, którzy samodzielnie ją przeczytają. Ilustracje i krótkie rozdziały oraz powiększona czcionka sprawią, że początkujący czytelnicy poczują się najlepiej w tej opowieści. Idealna do wspólnego głośnego czytania (i głośnego śmiania).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: