Zapraszam do spotkania z książką niemal kultową. To propozycja dla wielbicieli nieśmiertelnej i bardzo dobrej klasyki książki dla dzieci. „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko” napisała w 1977 roku sama Astrid Lindgren! Pięcioletnie bohaterka to dzielna i bardzo pomocna dziewczynka. W utrzymanej w niezwykle klimatycznej i oprószonej śniegiem opowieści. Nie zabraknie dobrych uczynków i zaskakujących momentów jak ten, kiedy Lotta znalazła na drodze choinkę!

wp-1637650633824-825x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko. Zakamarki 3+
  • Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko
  • tekst: Astrid Lindgren
  • ilustracje: Ilon Wikland
  • tłumaczenie: Anna Węgleńska
  • tytuł oryginału: Visst kan Lotta nästan allting
  • język oryginału: szwedzki
  • wiek 3+
  • Do kupienia TUTAJ
  • Wydawnictwo Zakamarki

Lotta z ulicy Awanturników tyle potrafi! Sama o sobie mówi:

„ Ze mną to jest dziwnie. Ja tyle umiem. Skombinować choinkę i różne inne rzeczy. Tak naprawdę umiem wszystko!”.

Lotta jest faktycznie bardzo utalentowaną pięciolatką. Znajomicie radzi sobie z obowiązkami jak i sama podejmuje się wieku czynności jak np. pomaganie chorym ludziom. Zbliżają się święta. Wszystko jest już zasypane śniegiem. Niestety nigdzie nie ma choinek.  Smutni Jonas i Mia-Maria rozpaczają, że na święta nie będzie choinki, bo zabrakło ich w całym mieście – Lotta dokonuje rzeczy niemożliwej! Jak zdobyła większą od siebie choinkę? Jak ją przyniosła?

wp-1637650633824-825x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko. Zakamarki 3+

Lotta z ulicy Awanturników to książka, która doskonale wpisuje się w klimat adwentu, świąt i czasu radosnego oczekiwania. Bardzo ciekawa, ciepła, klimatyczna i niezwykle interesująca opowieść przygodowa dla dzieci od 3 roku życia. Książka jest utrzymana w klimacie wzmacniana pewności siebie czytelnika i pielęgnowania przekonania o skuteczności, mocy i możliwościach, które w nas drzemią. Czasami wystarczy tylko mocno uwierzyć, że możemy wszystko, damy radę i podejmować próby, nie poddawać się! Lotta mimo pięciu lat jest konsekwentna i bardzo skuteczna w swoich dokonaniach! Dziewczynka to piękna i wartościowa bohaterka, wzór i inspiracja dla współczesnego dziecka, które jeśli mu na czymś bardzo zależy a jest to dobre i wartościowe, może dokonać niemożliwego! Oczywiście nie chętnie skorzystamy także z odrobiny szczęścia!

wp-1637650633824-825x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko. Zakamarki 3+

Piękna i wartościowa książka w niezwykłym klimacie zimy, świąt oraz dziecięcej pewności siebie. Nowe opowiadanie o Lotcie, wcześniej w Polsce niepublikowane, z kolorowymi zimowymi ilustracjami Ilon Wikland.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: