Najnowsza powieść autorstwa słynnej J.K. Rowling: Gwiazdkowy Prosiaczek. Książka, którą absolutnie polecam. Otrzymana w klimacie świąt i z elementami fantastycznych przygód głównego bohatera. Jest nim chłopiec o imieniu Jack. Wspólnie z Przytulanką Daj Prosiem pokonują trudności, które los im stawia przed nogami. DP jest wiernym towarzyszem Jacka – na dobre i złe. Do chwili, kiedy w wyniku strasznie nie dobrej sytuacji Jack traci pluszowego przyjaciela. To początek magicznej podróży w poszukiwaniu tego co utracone. Klimatyczna i niezwykle ciekawa opowieść dla najmłodszych, którą chętnie przeczytają także dorośli!

wp-1637651056624-799x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Gwiazdkowy Prosiaczek. Media Rodzina 8+
  • Gwiazdkowy Prosiaczek
  • J.K. Rowling
  •  Do kupienia TUTAJ
Przekład:Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Ilustracje:Jim Field
Wydawca:Media Rodzina
Format:135 x 205 mm
Liczba stron:320
Rodzaj oprawy:twarda

GWIAZDKOWY PROSIACZEK

Niezwykle ukochany Daj Proś znika. Nie chcę zdradzać szczegółów fatalnego wydarzenia, które muszę przyznać jest niezwykle emocjonujące emocjonalnie. Niestety w wyniku tej trudnej sytuacji Jack zostaje bez ukochanej przytulanki. Smutek, rozpacz i bezsilność nie mają końca! Wszystko dzieje się w wieczór wigilijny, który ma niezwykłą moc. To noc cudów i jeden z nich poznacie na kartach powieści. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

wp-1637651056624-799x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Gwiazdkowy Prosiaczek. Media Rodzina 8+

„Gwiazdkowy Prosiaczek” to bardzo udana opowieść. Niezwykle emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. Książka o determinacji, walce, niezwykłej sile przyjaźni i dorastaniu, które wpisane jest także w dzieciństwo. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

wp-1637651056624-799x1024 Świąteczne propozycje książkowe: Gwiazdkowy Prosiaczek. Media Rodzina 8+

Autorem kolorowej ilustracji okładkowej jest Jim Field, który stworzył również projekt wnętrza książki, w tym dziewięć czarno-białych ilustracji dwustronicowych i kilka mniejszych. Powieść czyta się bardzo szybko. Zawiera wiele dialogów, przejrzystość treści i tzw. lekkie pióro.

Zapraszam na dwa fragmenty wywiadu z J.K. Rowling, która opowiada o swojej nowej książce oraz zdradza kulisy jej powstawania.

KSIĄŻKI J.K. ROWLING

 J.K. RowlingJ.K. Rowling to autorka siedmiotomowego cyklu „Harry Potter”, przełożonego na 80 języków, sprzedanego w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy, a także zekranizowanego w postaci ośmiu bijących rekordy oglądalności filmów. Po latach wydana została nowa opowieść w bestsellerowej serii o młodym czarodzieju, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga”. Rowling napisała także trzy książki towarzyszące serii, z których dochód w całości przekazała na cele charytatywne: „Quidditch przez wieki”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, a także „Baśnie Barda Beedle’a”.

J.K. Rowling zadebiutowała także jako scenarzystka filmowa, tworząc Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz oraz Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda. Akcja tych historii toczy się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi czytelnikowi z serii o Harrym Potterze.

„Gwiazdkowy prosiaczek” to bardzo ciekawa i bardzo klimatyczna opowieść o świtach i czasie świątecznego oczekiwania. Świetnie napisana z ogromną fantazją i w doskonale osadzonym wyczuciu emocjonalnym 8-10 letniego bohatera. Zapraszam serdecznie do przeżycia wigilijnej przygody wraz z Jackiem i jego Daj Prosiem.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: