„Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” to kopalnia wiedzy z przeszłości. Wielkie działo od HarperColinns Polska. Seria ART. Słynie z artystycznych grafik, wielkiego formatu, luksusowego wydania. To mądra i przydatna wiedza, która została podana w pakietach 100 haseł rozwiniętych na stronach książki. Ciekawa pozycja i znakomity wstęp do podróży po historii.

wp-1603832720754-768x1024 Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki od Harpercolinns Polska
  • Wydanie: 2020
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Clive Gifford
  • Ilustrator: Gosia Herba
  • Tłumacz: Agnieszka Ucińska
  • Typ oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki

wp-1603832720754-768x1024 Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki od Harpercolinns Polska

ART. To znakomita seria. Zdecydowanie polecam ją dzieciom w wieku szkolnym. Już 6-8 latek może zacząć swoja przygodę z historią i stopniowo rozwijać ją na kolejnych etapach. Wiedza o przeszłości człowieka jest na wyciągnięcie dłoni. Świat starożytny to fascynująca przygoda. Mnóstwo zagadkowych postaci, wydarzenia, które zaskakują i wprowadzają w zastanowienie, nauka i wiedza którą warto znać. Publikacja może być traktowana jako inspiracja do dalszych poszukiwań jak i samodzielna pozycja z gatunku: nauka o starożytności na poziomie szkoły podstawowej. Zdecydowanie trafi dla dzieci młodszych (od około 8 lat) jak i starszych tj. 12-15 latków.

Intrygujące ilustracje górują nad tekstem, który jest również zbiorem najważniejszych informacji o starożytności. Pubikacja to działo autorstwa Clive’a Gifforda ilustrowane przez niezawodną Gosię Herbę!  Naprawdę robi wrażenie. Wymyka się od tego co znane i już istniejące na rynku publikacji historycznych. Nieco poważniejsza, artystyczna a jednocześnie nie przeładowana wiedzą propozycja.

  • Kto był pierwszym na świecie sportowcem-milionerem i czym się zajmował?
  • Jak jedli starożytni Rzymianie i czym była cena?
  • Co dawni Egipcjanie myśleli o mózgu

Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” zaciekawi zarówno dzieci jak i ich rodziców i opiekunów. To świetna okazja, aby rodzinnie udać się na spotkanie z przeszłością.  W książce znajduje się 100 najważniejszych pojęć opisujących Egipcjan, Greków i Rzymian, których cywilizacje rozwijały się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat. Książkowy album podzielono na kilka części, które odpowiadają najważniejszym starożytnym cywilizacjom. Poznamy więc wynalazki i historię Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków oraz Rzymian.

W książce „Świat starożytny w 100 słowach” dziecko znajdzie: 

● 100 najważniejszych pojęć, przedmiotów, postaci i wynalazków świata starożytnego; 

● niezwykłe, fascynujące ciekawostki i przystępnie opisane zjawiska; 

● wspaniałe ilustracje znakomitej polskiej ilustratorki Gosi Herby, autorki m.in. nagradzanej książki „Balonowa 5″; 

● wspaniałą zachętę do poszerzania wiedzy o historii starożytnej!

Jeśli ciekawią Was mumie, mityczne stworzenia, mitologia, igrzyska olimpijskie, budowle starożytnego Rzymu czy znane postacie z starożytności – dobrze trafiliście! „Świat starożytny w 100 słowach” to kompendium wiedzy o starożytności dla dzieci i rodziców. Interesujące ilustracje i staranne wydanie sprawiają, że książka po prostu przepięknie wygląda i cudownie się prezentuje.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *