Klasyka światowego komiksu ma już swoje stałe miejsce na blogu. Lucky Luck powraca dzisiaj z dwoma tomami  przygód. Polska zyskała kolejne przekłady tych rewelacyjnych dział światowego komiksu. Tym razem zapraszam na błyskawiczną recenzję Lucky Luke kontra Joss Jamon. Tom 11 oraz Lucky Luke. Uwaga na Niebieskie Stopy. Tom 10. Komiks na światowym poziomie reprezentuje również duet z którym nie sposób się nudzić: Sisters. Ona ma to we krwi. Tom 11

20181219_1840561629461742-300x225 Świat komiksu Egmont: Lucky Luke Tom 10 i 11 i Sisters Tom 11!

Lucky Luke kontra Joss Jamon. Tom 11

20181219_1840561629461742-300x225 Świat komiksu Egmont: Lucky Luke Tom 10 i 11 i Sisters Tom 11!

 • Lucky Luke kontra Joss Jamon. Tom 11
 • Wydanie: 2018
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: René Goscinny
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Marek Puszczewicz
 • Do kupienia TUTAJ

 

W 1865 roku, pod koniec amerykańskiej wojny secesyjnej, sześciu oszustów pod przywództwem Jossa Jamona przybywa do Frontier City. To co spotka mieszkańców spokojnego miasteczka zdecydowanie przejdzie do historii. Bandyci stopniowo przejmują kolejne placówki w mieście. Szerzą oszustwa, przemoc, niegodziwość i kłamstwo. Już nawet bank i zakład pogrzebowy zostają przejęte. Jemon uknuł plan w wyniku, którego chce zostać burmistrzem miasteczka. Jest jednak ktoś komu szczególnie zależy, aby udaremnić czyny szajki przestępców.  Tym bardziej, że od powodzenia jego misji zależy życie jego samego.

Czy Samotnemu Kowbojowi uda się rozbić gang i doprowadzić złoczyńców przed oblicze sprawiedliwości? Tym razem czeka go trudne zadanie.

Lucky Luke. Uwaga na Niebieskie Stopy. Tom 10

20181219_1840561629461742-300x225 Świat komiksu Egmont: Lucky Luke Tom 10 i 11 i Sisters Tom 11!

Kolejna część przygód Lucky Luke’a, najsławniejszego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu! Spokojne miasteczko Rattlesnake. Pewnego wieczoru Lucky Luke wygrywa w pokera z meksykańskim szulerem Cucarachą.  Oszust nigdy nie przegrał i zdecydowanie nie jest w stanie pogodzić się z porażką. Próbuję obezwładnić kowboja i bezkarnie uciec z wygraną. Nie wszystko idzie po jego planie. Tym  razem sprawiedliwość wygrywa.  Oszust poprzysięga zemstę. Ku swojemu zaskoczeniu wpada  w ręce Indian z plemienia Niebieskie Stopy, namawia ich wodza – Spragnionego Niedźwiedzia – do zaatakowania Rattlesnake. Tutaj zaczyna się uczta dla czytelnika. Oblężenie miasta i cała seria niestandardowych prób zdobycia go przez Indian oraz prób pokonania Niebieskich Stóp przez Lucky Luka. Czyta się samo a zabawa przy tym należy do tych najlepszych!

Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później tworzył ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926–1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były przygotowywane przez licznych kontynuatorów.

Twórcą komiksu Lucky Lucka jest Morris. Ten tom jednak jest tworem jego kontynuatora i znakomitego twórcy René Goscinnego. Zdecydowanie to godny następca. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że Goscinny dodał Lucky Luckowi więcej absurdu i  niezwykłych zwrotów akcji, których jest tutaj po prostu bardzo bardzo dużo. Warstwa graficzna zdecydowanie należy do doskonałych. Dopracowanie szczegółów grafik, zabawne dialogi i dawka humoru, która trafia niezależnie od wieku czytelnika.

Jeśli chcecie poznać przygody komiksowej gwiazdy – adres jest tylko jeden! Lucky Luck pozwala na kilkadziesiąt minut odciąć się od problemów XXI wieku i delektować się światem Dzikiego Zachodu. Rewelacyjna zabawa, humor i detale, które cenię najbardziej (graficzne i słowne). Moja ulubiona seria komiksów!

Sisters. Ona ma to we krwi. Tom 11

 • Ona ma to we krwi. Tom 11
 • Wydanie: 2018
 • Seria/cykl: SISTERS
 • Scenarzysta: Christophe Cazenove, William Maury
 • Ilustrator: William Maury
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Do kupienia TUTAJ

Dwie siostry. Są jak ogień i pożar. Burza i tsunami. Klęska żywiołowa goni klęskę a efektem ich spotkania jest po prostu bardzo humorystyczny komiks, który uwielbiają zwłaszcza dziewczynki.

Jedenasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. W kolejnym tomie ich ilustrowanych przygód dowiadujemy się historię drzewa w ogrodzie rodzinnym. W dniu narodzin Wendy rodzice zasadzili dla niej drzewo w swoim przydomowym ogrodzie.  Dziewczyna od lat dba o drzewo i z niezwykłą czułością i troską opiekuje rośliną. Młodsza siostra aż szaleje z zazdrości i postanawia przejąć drzewo siostry. Sporo zabawnych momentów gwarantowane! To jednak nie koniec. Dziewczyny zabierają się za porządki a nawet remont.  Komiks składa się z stosunkowo krótkich epizodów, które układają się w dłuższą historię. Finał, dowcip i puenta zawarta jest na każdej stronie, co dodatkowo  sprawia, że komiks czyta się z wielkim uśmiechem. Grafiki zdecydowanie cieszą oko a praktyczne skrzydełka przy okładce pozwalają na swobodę czytania i zaznaczania miejsca.

Sisters polecają się nie tylko siostrą ale zwłaszcza dziewczynkom w wieku 6-14 lat.

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

 

Świat komiksu jest fascynujący – nie wahajcie się po niego sięgnąć!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *