Posłuchajcie opowieści – o człowieku na przestrzeni setek lat. Jak losy człowieka sprawiły, że dziś mieszkamy w domach wyposażonych w prąd, gaz i wodę, podróżujemy po świecie i znamy różne języki? Jak powstało pismo, pieniądze czy w ogóle miasta? W co wierzyliśmy i do czego dążyliśmy w dawnych czasach? Wyrusz w ekscytującą podróż śladami człowieka od czasów prehistorycznych do współczesności i poznaj fascynujące cywilizacje oraz kultury, które tworzyły nasz świat. Zbadaj historię swoich przodków! Olbrzymia porcja wiedzy!

IMG_20211023_162244_edit_44066763003171-819x1024 Świat człowieka. Nasza Księgarnia 2021/ 6-14+
  • Świat człowieka
  • WoodMike Jolley
  • ilustracje: Andrés Lozano
  • tłumaczenie: Hanna Pasierska
  • Wiek: 6-14
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 112
  • Wymiary: 256 x 310 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Jak powstali ludzie?
 Gdzie zbudowano pierwsze miasta?
 Jak wynaleźliśmy pismo?
Kto wymyślił pieniądze?
W co wierzono dawniej?
Jak uprawiano ziemię i roślinny?

Ogromne bogactwo informacji o dawnych czasach, które zapisały się na kartach historii i w opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W jednym miejscu zabrano kluczowe momenty, osiągnięcia dla dziejów ludzkości. Wszystko zostało zdobyte decyzjami jak i pracą człowieka. Dziedzictwo pokoleń bowiem składa się na aktualną sytuacje nas samych. By ją zrozumieć trzeba cofnąć się daleko w przeszłość. Do dawnych miejsc, czasów i osób.

IMG_20211023_162244_edit_44066763003171-819x1024 Świat człowieka. Nasza Księgarnia 2021/ 6-14+

Pora odpowiedzieć sobie na te i wiele innych pytań z dziejów ludzkości! Wyrusz w ekscytującą podróż śladami człowieka od czasów prehistorycznych do współczesności i poznaj fascynujące cywilizacje oraz kultury, które tworzyły nasz świat. Zbadaj historię uprawy ziemi, strojów, biżuterii, medycyny, sztuki wojennej, muzyki i odkryć geograficznych. Zobacz, jakie zdumiewające i piękne przedmioty wytwarzaliśmy w różnych epokach, ale przede wszystkim przekonaj się, w co wierzyliśmy i do czego dążyliśmy przez tysiąclecia!

Przeżyj wielką przygodę w świecie wiedzy!

Ogromne działo, które jest dokładną opowieścią o historii człowieka. Doskonałe wprowadzenie do historii dla dzieci w wieku od 6 do około 14 lat. Bogato ilustrowane i kompleksowo podzielone przez najważniejsze wydarzenia z setek lat historii. Mądra i ciekawa książka dla ciekawych świata młodych ludzi.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: