„Świat chce, byś był sobą” to przepiękna opowieść autorstwa Joanny Gaines, zilustrowana przez Juliannę Swaney. Autorki towarzyszą dzieciom, które konstruują własne balony na ogrzane powietrze, by wziąć udział w wielkim pokazie. Jedne z nich pracują wspólnie, inne wolą tworzyć samodzielnie. Opowieść symbolicznie pokazuje dzieciom, że warto być sobą i podążać za swoimi wyborami tj. za głosem serca. Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej. Piękna, wartościowa książka, która trafi do nie jednego dziecięcego serduszka!

wp-1636270768710-768x1024 Świat chce, byś był sobą. Harper Collins Polska JESIEŃ 2021 / 3+
  • Świat chce, byś był sobą
  • Autor: Joanna Gaines
  • Ilustrator: Julianna Swaney
  • Tłumaczenie: Katarzyna Huzar-Czub
  • Oprawa: twarda
  • Objętość:32 strony
  • Format:236×285
  • Grupa docelowa:3-7 lat
  • Do kupienia TUTAJ

„Świat chce, byś był sobą” to przepiękna opowieść autorstwa Joanny Gaines, zilustrowana przez Juliannę Swaney. Książka, która rewelacyjnie wpisuje się w potrzeby dzieci. Książka, która wzmacnia wartości jak: pewność siebie, autentyczność, praca zespołowa, pasja i akceptacja różnorodności miedzy ludzkiej przy jednoczesnym poszukiwaniu samego siebie i byciu sobą.

Autorki towarzyszą dzieciom, które konstruują własne balony na ogrzane powietrze, by wziąć udział w wielkim pokazie. Jedne z nich pracują wspólnie, inne wolą tworzyć samodzielnie. Niektóre budują skomplikowane maszyny, inne stawiają na artyzm swoich projektów. Jednak dopiero wszystkie balony wspólnie tworzą wspaniały, niezwykle barwny pokaz, który jest metaforą naszego życia – różnorodność jest nie tylko urokliwa, ale i bardzo nam wszystkim potrzebna.

wp-1636270768710-768x1024 Świat chce, byś był sobą. Harper Collins Polska JESIEŃ 2021 / 3+

Wydanie jest bardzo eleganckie. Duży format, piękne ilustracje, majestatyczne balony latające – całość to bardzo dobra kompozycja.

Książki mają ważne przesłanie: Każdy z nas jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. To właśnie różnice między nami składają się na piękno otaczającego nas świata.

Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: