Strata to powieść dla młodzieży. W bliskich słowach opowiada o emocjach, jakie przeżywamy żegnając się z bliską osobą. Mama przegrywa walkę z nowotworem. Śmierć mamy przeplatana jest z dwóch perspektyw. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. W prostych słowach, dialogach, spojrzeniach na bohaterów poznajemy ich emocje i sposoby radzenia sobie ze stratą. Psychologia dla młodzieży w najlepszym wydaniu – opowieść z sercem do serca.

wp-158447069596680068506-768x1024 "Strata. Gdy świat się kończy"  - Eve Ainsworth. Emocje ukryte w opowieści o stracie bliskiej osoby. Zielona Sowa 12+

„Strata. Gdy świat się kończy”

Każda strata boli… szczególnie, gdy ból spowodowany jest utratą bardzo bliskiej nam osoby.  Alfie Turner stracił matkę, która chorowała na raka. Wszystko się zmienia się, w jednej chwili. Świat rozpada się na milion części. Alfie pozostaje sam z ojcem. Rodzina nie potrafi istnieć bez mamy. Kryzys goni kryzys.  Alfie nie chce współczucia. Na szczęście po każdej burzy wychodzi słońce. Chłopiec spotyka osobę, która zrozumie jego sytuacje, problemy i wartości. Alice sama wiele przeszła w życiu. Przyjaźń między Alfie i Alice jest mostem dla nadziei, wiary w lepsze jutro. Wspólnie niosą przez życie problemy, które tracą w przyjaźni swoją moc. Wspólnie wspierają się i dodają sobie wiary w lepsze jutro.

  • Tytuł „Strata. Gdy świat się kończy”
  • Autor:  Eve Ainsworth
  • Wiek czytelnika: od 12 lat
  • Do kupienia TUTAJ

Eve Ainsworth to autorka, która potrafi dotrzeć do młodzieży. Zna ich potrzeby, język i potrafi dotrzeć do młodego czytelnika.  Duża ilość dialogów, lekko powiększona czcionka to także dobre zabiegi, które sprzyjają przywiązaniu do książki. A „Strata” to powieść, która czyta się błyskawicznie. Chociaż dotyka trudnego tematu i niejednokrotnie porusza, wzrusza i chwyta za serce. Jednak bez przesady czy górnolotnych słów. Autorka ma delikatność w stylu pisania. Przedstawia emocje, wydarzenia w subtelny sposób. Chociaż czarna okładka nie zapowiada niczego radosnego – bez obaw. Znajdziecie w „Stracie” ukojenie, nadzieję i realistyczne spojrzenie na przeżywane w sytuacji straty emocje.

Historię Alfie’go zawarta w powieści „Strata”, to okazja na zyskanie refleksji wobec śmierci, przyjaźni, drugiego człowieka. To wartościowa książka dla młodego czytelnika, który pragnie zrozumieć lepiej siebie i drugiego człowieka. To realistyczna historia, która jest naprawdę warta tego, by poświęcić jej swój czas. W sposób oczywisty jest skierowana także do osób przeżywających stratę bliskiej osoby.

wp-158447069596680068506-768x1024 "Strata. Gdy świat się kończy"  - Eve Ainsworth. Emocje ukryte w opowieści o stracie bliskiej osoby. Zielona Sowa 12+

Na końcu książki znajdziemy pytania skierowane do osób z podobnymi problemami. Znajdziemy także numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 oraz dla rodziców i nauczycieli (w sprawie bezpieczeństwa dzieci): 800 100 100. Warto wspomnieć, że połączenia z tymi numerami są bezpłatne, a pod linkami znajdują się odpowiednie strony internetowe.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: