Strajk – ekologiczna książka dla przedszkolaków o zwierzętach, plastiku i śmieciach. To bardzo prosta a zarazem symboliczna i przejmująca publikacja. Porusza bardzo ważny i potrzebny temat zanieczyszczenia środowiska. Wyobraźmy sobie, że zmęczone zwierzęta ogłosiły STRAJK. Strajk klimatyczny – koniec z przyzwoleniem na niszczenie Ziemi! Zastanówmy się co możemy zrobić dla naszej planety!

wp-1620327130148-768x1024 Strajk - ekologiczna książka dla przedszkolaków o zwierzętach, plastiku i śmieciach - Eduarda Lima. BABARYBA

·     Do kupienia TUTAJ

STRAJK w to wymowna opowieść o problemach Ziemi. Problemach klimatycznych. W ciekawy sposób porusza ważny temat ekologii, zanieczyszczeń i dbania o zwierzęta, przyrodę. Już dzieci powinny wiedzieć co XX i XXI wiek zmienił w życiu zwierząt. Jakie zachowania sprzyjają przetrwaniu gatunków a jakie mu zagrażają. Niemy krzyk jaki autor zaprezentował na kartach książki to w rzeczywistości powolne umieranie zwierząt. Zanieczyszczenie środowiska, zagrożenie wymarciem czy zatruciem zwierząt.

Zwierzęta mają dosyć! Pokazują, że są aktywne i świadome swojej sytuacji. Nie chcą być bierne! Chcą zmian!

Milczące wymieranie:

„Naukowcy mówią już wprost o tzw. szóstej katastrofie czyli szóstym masowym wymieraniu gatunków spowodowanym nazbyt intensywnym i ekspansywnym rozwojem ludzkiej cywilizacji. Profesor Edward Wilson z Uniwersytetu Harvarda szacuje, że rocznie wymiera około 27 tysięcy gatunków… A są także naukowcy, którzy twierdzą, że co roku ginie nawet kilkaset tysięcy gatunków zwierząt! Wymieranie gatunków jest procesem naturalnym, jednak obecne tempo – za sprawą działalności człowieka – jest blisko 100 razy szybsze.
Nasz dotychczasowy sposób życia i zachłanność w eksploatowaniu Ziemi, powoli doprowadza do zaburzenia ekologicznej równowagi i utraty ziemskiej bioróżnorodności. Jesteśmy zatem na najlepszej drodze nie tylko do samozagłady jako ludzie, ale także do zagłady milionów gatunków zwierząt, które żyją z nami na Ziemi…”

To od nas samych zależy przyszłość Ziemi i zamieszkujących ją zwierząt. Co roku człowiek produkuje blisko 400 mln ton plastiku i liczba ta ciągle rośnie! Spożycie mięsa to również straszne wyniszczanie planety! Potrzebujemy ekologicznych książek – by najmłodsze pokolenia wiedziało jak wielkie zadanie przed nimi!

Strajk to symboliczna publikacja. W klimatycznych ilustracjach i w bardzo skromnych słowach daje głęboki wyraz temu co najważniejsze. To także ważne przesłanie dla dzieci i ich rodzin– konieczność dbania o planetę i odpowiedzialna edukacja ekologiczna to nasza odpowiedzialność! Każdy z nas ma za zadanie podjąć trud edukacji ekologicznej i wspierania Ziemi!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *