Sto porad dla zakochanych  – kontynuacja bardzo lubianej serii książek. Rolf powraca – tym razem będzie z zaangażowaniem studiował Poradnik dla zakochanych. Tylko czy książka, pomoże mu zdobyć serce Ofelii? Na pewno nie zabraknie w opowieści ciekawych wątków z pogranicza sztuki, psychologii, turystyki czy powieści przygodowej. Sto porad dla ZAKOCHANYCH to rewelacyjna książka do samodzielnego jak i głośnego czytania.

wp-1613890256922-768x1024 Sto porad dla zakochanych – ZAKAMARKI ZIMA 2021- 6+

Sto porad dla zakochanych

Na wstępnie zaznaczam, że warto sięgnąć po wcześniejsze przygody zamieszkałego w Paryżu Rolfa. Dwie książki, które poprzedził PORADNIK DLA ZAKOCHANYCH to:

  • Sto porad dla nieśmiałych
  • Sto porad dla kłamczuchów

W trzeciej już książce z serii wracamy do Paryża, gdzie mieszkają Rolf i Ofelia.  Niezmiennie Rolf jest bardzo zamożny i niezmiennie nieśmiały, zakochany w Ofelii. Do tego stopnia, że postanawia sięgnąć po tytułowy Poradnik dla zakochanych. Razem z czytelnikiem książki i Rolfem będziemy studiować najważniejsze założenia z podręcznika.  Bohater będzie je sprawdzał w praktyce (do czego i czytelnika namawiam).  Będziemy także zwiedzać Luwr, podziwiać Mona Lisę a nawet poznawać sztukę Picassa a wszystko w związku z Ofelią, która Rolfowi bardzo się podoba. Bohater postanawia nawet uwiecznić jej piękną twarz na płótnie malarskim. Oj będzie się działo! Trochę przygód, odrobina miłości oraz jak zawsze mnóstwo humoru i dobrego czytania (w ciszy lub na głos).


Z radością sięgnęłam po nowie przygody bohaterów. I niezmiennie czekam na kolejne – niestety każdy z tomów czyta się bardzo szybko. Co jest plusem dla dzieci. Lekkość, humor i przygoda! Dodatkowy walor to zawarte w książce porady dla zakochanych – praktyczne i na czasie. Bardzo polecam!

wp-1613890256922-768x1024 Sto porad dla zakochanych – ZAKAMARKI ZIMA 2021- 6+


Najnowsza z trzech książek o Rolfie szwedzkiej autorki Evy Susso i francuskiego ilustratora Benjamina Chauda. Seria doskonale nadaje się do samodzielnego czytania.  Dużo dialogów, ciekawa fabuła, krótkie rozdziały, duża czcionka i ilustracje na każdej stronie sprawiają, ze czyta się łatwiej i przyjemniej.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *