Sto porad dla nieśmiałych
tekst: Eva Susso
ilustracje: Benjamin Chaud
Wydawnictwo: Zakamarki
Do kupienia TUTAJ

20180609_1958171161748370 Sto porad dla nieśmiałych - ZAKAMARKI

Sto porad dla nieśmiałych – ZAKAMARKI

Sto porad dla nieśmiałych to historia francuskiego chłopca. Rolf mieszka w centrum Paryża w bogatym domu wraz z liczną rodziną. Chłopak z pozoru ma wszystko: swój pokój, piękne ubrania a nawet własną toaletę. Brakuje mu jednak czegoś bardzo ważnego – odwagi. Rolf potrzebuje jej zwłaszcza, aby poznać Ofelię – dziewczynę, którą zna z pobliskiego sklepu w którym popołudniu pomaga tacie. Niestety Rolf nie potrafi odważyć się nawet na rozmowę z dziewczynką. Z pomocą przychodzi poradnik ” Sto porad dla nieśmiałych” – z jego pomocą Rolf staje się odważnym i nieustraszonym Errolfem, który niczego się nie boi. Czy uda mu się pokonać strach i odważy się porozmawiać z Ofelią? Czy Errolf pomoże Rolfowi stać się odważnym chłopcem i przełamać własne ograniczenia?

20180609_1958171161748370 Sto porad dla nieśmiałych - ZAKAMARKI

Sto porad dla nieśmiałych to historia pełna przygód, emocji i dowcipu. Bohater to młody chłopiec, ktróy na kartach opowieści przełamuje swoje ograniczenia. Ta opowieść mogła wydarzyć się na prawdę – co powoduje, że czytelnik może łatwo utożsamić się z bohaterem. Przenosimy się w niej do Paryża i z pomocą załączonej mapy możemy poznac odrobinę miasto, ale przede wszystkim wyobrazić sobie, gdzie mieszkał i przebywał Rolf.
Książka nie jest poradnikiem dla dzieci nieśmiałych. Tytuł może nieco mylić – tutaj głowy bohater czyta poradnik o takim samym tytule. Wartością opowieści jest jednak fakt, że Rolf pokazuje nam co poradnik mu daje oraz gdzie napotyka na trudności. To właśnie powoduje, że książka może mieć walor edukacyjno-terapeutyczny. Wierzę, że autentycznie może pomóc nieśmiałym dzieciom uwierzyć w swoje umiejętności i podpowiedzieć kilka metod jak pracować nad odwagą.

20180609_1958171161748370 Sto porad dla nieśmiałych - ZAKAMARKI

Opowieść podzielona jest na 12 rozdziałów, co pomaga w samodzielnym czytaniu. Rozmiar czcionki również jest powiększony a w tekście znajduje się sporo dialogów oraz ilustracji. Książka do samodzielnego lub głośnego czytania. Wydanie w twardej oprawie i grafikami w kolorystyce czarno-białej. To pierwsza z serii historii o Rofie – znakomita zachęta do dalszego czytania i odkrywania przygód głównego bohatera.
Książka dedykowana dzieciom 6 +
Na koniec cytat i przesłanie całej opowieści:
„nawet jeśli do twojej wybranki nie dociera, jaką jesteś wspaniałą partią, nie poddawaj się! Tylko słabi rezygnują. Wymyśl nowy plan!”
To prawda – w życiu liczy się konsekwencja i wytrwałość w realizacji marzeń. Zdecydowanie historia to ułatwia – takie ziarenko nadziei i wiary w to, że mogę i potrafię przełamać swoją nieśmiałość. Serdecznie polecam.

20180609_1958171161748370 Sto porad dla nieśmiałych - ZAKAMARKI


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *