Życie nie jest łatwe! Doskonale wie to młody mieszkaniec Paryża – Rolf. Chociaż ma bardzo zamożną rodzinę to nie wszystko go cieszy. Chce zaimponować dziewczynie, która nie za bardzo zwraca na niego uwagę. Czyta nawet poradnik: Sto porad dla kłamczuchów. Poradnik wciela w życie, a czy uda mu się wyplątać z wszystkich kłamstewek dowiecie się dopiero na koniec opowieści! Czy Rolf i Ofelia będą parą? Jakie rodzaje kłamstw istnieją? Sto porad dla kłamczuchów od Wydawnictwa ZAKAMARKI

20190912_083607929574514-1024x1024 Sto porad dla kłamczuchów. ZAKAMARKI  6+ JESIEŃ 2019
  • Sto porad dla kłamczuchów
  • tekst: Eva Susso
  • ilustracje: Benjamin Chaud
  • tłumaczenie: Marta Wallin
  • tytuł oryginału: Tusen tips till en bluffis
  • język oryginału: szwedzki
  • Wydawnictwo ZAKAMARKI
  • wiek 6+
  • Do kupienia TUTAJ

Sto porad dla kłamczuchów to mieszanka humoru i powieści przygodowej a nawet elementy miłosnych perypetii. Tylko spokojnie – wszystko absolutnie dostosowane do czytelnika w wieku 6-14 lat. Zdecydowanie powieść ma ciekawą fabułę. Zaczynamy od tego, że przenosimy się do Paryża. W jego sercu mieszka Rolf i Ofelia. Rolf bardzo chciałby zaimponować dziewczynce, ale nie jest to prosta sprawa. Z pomocą przychodzi jednak poradnik. To z niego dowiadujemy się o rodzajach kłamstwa. A jest ich kilka! Rolf postanawia przećwiczyć je w praktyce. Tylko czy to dobra droga dla dziecka? Czy osiągnie spodziewane rezultaty? Jestem przekonana, że na pewno czytelnik będzie z ciekawością chciał się o tym przekonać!

Sto porad dla nieśmiałych było pierwsze – przeczytacie o tej książce TUTAJ. Dzisiaj coś dla kłamczuchów. Chociaż nie warto a nawet nie wolno kłamać to opowieść jest warta przeczytania. By czegoś nie robić trzeba też to poznać i konsekwencje kłamstwa również należy znać! A rzecz jest bardzo prosta – lepiej o nich przeczytać. Nie obawiajcie się jednak, że książka zachęci Wasze dzieci do kłamstwa. To wątek jeden z wielu. Znajdziemy bowiem tutaj ciekawostki z życia młodego chłopca, elementy zakochania oraz wspomnienie o Paryżu. Ciekawym elementem jest również załączona mapa centrum Paryża oraz pomoc w poprawnym odczytywaniu francuskich imion czy nazw.

Druga z trzech książek o Rolfie szwedzkiej autorki Evy Susso i francuskiego ilustratora Benjamina Chauda. Seria najbardziej sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Duże litery, ilustracje oraz tekst podzielony na rozdziały to bardzo dobre połączenie. Miłym i dobrym akcentem będzie także czytanie na głos.

Ciekawa propozycja  dla chłopców jak i dziewczyn w wieku od około 6 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: