Książeczki o rezolutnej Myszce o imieniu Misia to bez wątpienia dobry pomysł na prezent urodzinowy dla 2-3 latka!  Zwłaszcza najnowsza publikacja Sto lat, Mysiu! Seria książeczek to ulubione wydanie z ruchomymi elementami oraz układem graficznym, wydaniem i treścią dopasowaną do najmłodszych czytelników!  Przyjęcie urodzinowe wkrótce się zaczyna – gotowi?

20181209_210005-1404262832-300x300 Sto lat, Mysiu! Dwie Siostry i Mysia zapraszają na urodziny. 12.2018

 

Mysia już za chwilkę świętować będzie urodziny. Jak na ważny moment przystało czeka na gości i ubiera najpiękniejszą sukienkę. To radosny dzień, który przyniesie wiele wspaniałych emocji i niezapomnianych momentów.  Goście przybywają ze wspaniałymi prezentami, które czytelnik sam rozpakowuje, zabawa w chowanego to również okazja do zabawy w poszukiwanie gości w różnych zakamarkach pokoju!  Nie zabraknie również urodzinowych przysmaków, tortu ze świeczkami i śpiewania życzeń urodzinowych.

20181209_210005-1404262832-300x300 Sto lat, Mysiu! Dwie Siostry i Mysia zapraszają na urodziny. 12.2018

Na 16 stronach opowieści znajdziemy krótką opowieść przyczynowo-skutkową z sympatyczną bohaterką tj. Mysią i jej gośćmi. Myszka wraz z przyjaciółmi dzieli się z czytelnikiem relacją z ważnego dnia jej urodzin. W prostych słowach oraz charakterystycznych scenach śledzimy krok po kroku rozwój wydarzeń poznając tym samym przykładowe przyjęcie urodzinowe. To świetna okazja do zapoznania się z najmłodszym dzieckiem z sytuacją świętowania urodzin. To okazja do rozmowy z dzieckiem czym są urodziny, jakie tradycje się z nimi wiążą oraz na czym polega rola solenizanta czy gościa na przyjęciu urodzinowym.  Nauka i doskonała zabawa jednocześnie.

20181209_210005-1404262832-300x300 Sto lat, Mysiu! Dwie Siostry i Mysia zapraszają na urodziny. 12.2018

Dzieci uwielbiają ruchome elementy w książkach. Mysia w swojej najnowszej książce zawiera ich bardzo dużo. Zadaniem dziecka jest odnalezienie ruchomych elementów i delikatne poruszenie wskazanym obszarem czy przesunięcie kartonowego elementu. Zadanie przynosi dziecku bardzo dużo radości i satysfakcji.

Książka została wydana w bardzo przejrzystej formie graficznej. Wydarzenia rozgrywają się na białym tle co kanalizuje uwagę dziecka na właściwym miejscu. Bez zbędnych dodatków, rozpraszających uwagę szczegółów. Ilość tekstu jest mała lecz nie minimalna. Nie zabrakło np. miejsca na piosenkę urodzinową, którą wypada zaśpiewać czytając z dzieckiem opowieść. Grube kartonowe strony, wyraziste kolory oraz bardzo przyjemna fabuła. Całość tworzy bardzo udaną kompozycje i świetny pomysł na prezent urodzinowy.

Seria przygodowych książek o Mysi liczy ponad 50 tytułów! Ukazała się w 27 językach i sprzedała się w milionach egzemplarzy. Znana jest również z serialu animowanego oraz znaczka pocztowego! Sto lat, Mysiu! To nowy przekład w Polsce i reaktywacji serii w naszym kraju!

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *