20190618_192150-1024x1024 Staś Pętelka. Dzielny pacjent! Przedszkolak idzie do lekarza. Zielona Sowa LATO 2019

Staś Pętelka to 4-latek, który uwielbia zabawy na niby. Tym razem jednak nie wszystko poszło dobrze i chłopiec po zabawie w piaskownicy kiepsko się czuje. Jedzenie piasku ma swoje konsekwencje i skutkuje wizytą u lekarza, syropem ziołowym i obawami… Książka, która w prosty sposób pokazuje przyczyny choroby, przebieg leczenie i pozwala emocjonalnie oswoić lęk przed wizytą u lekarza.

  • Staś Pętelka. Dzielny pacjent
  • Autor: Barbara Supeł
  • Format: 195×240
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 48
  • Ilustrator: Agata Łuksza
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Do kupienia TUTAJ

Dlaczego dzieci robią wszystko na niby? Jak smakuje zupa z piasku? I czy warto ją w ogóle jeść?

Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który na własnej skórze testuje swoje pomysły!

Nie wszystkie są jednak idealne…

Najedzenie się piasku i dziwnych roślin spowodowało, że Staś musi iść do lekarza, którego troszkę się boi… Czy uda mu się oswoić ten lęk?

Staś to przedszkolak, przezywający rozmaite perypetie. Od dawna możemy śledzić jego losy. Razem z koleżanką Ania, siostrą Jadzią dzieci bawią się w piaskownicy. Powstaje piaskowa zupa. Niestety dzieci próbują jej smaku i kończy się to wizytą o lekarza. Zanim jednak to nastąpi Staś bardzo przeżywa fakt pójścia do lekarza. Czy oswoi swój lęk? Czy przygotuje się do badania i szybko wyzdrowieje? Odpowiedzi znajdziecie w publikacji. Jednak przestrzegam, że książeczka jest bardzo edukacyjna i na pewno będą to wnioski, do których chcecie swoje dzieci przekonać.

Publikacja jest bardzo bogato ilustrowana i zdecydowanie przypada dzieciom do gustu. Tematyka oraz przebieg wydarzeń sprzyja zaciekawieniu dziecka. Związane jest to z realnością oraz niezwykłością wydarzeń. Brzmi dziwnie? Takie właśnie jest życie przedszkolaka, którego pomysły i wyobraźnia potrafi absolutnie zaskoczyć. Innym razem spotykają go typowe dla dziecka 4/5/6 letniego sytuacje. Z każdej jednak przygody wychodzi cało i z wnioskami, które zdecydowanie mogą być wartościowym elementem wychowawczym. Tym razem oswajamy lęk przed lekarzem i badaniem, pokazujemy przebieg choroby oraz wzmacniamy w dziecku wiedzę o szkodliwości zjadania piasku!

Mądra, zabawna, kolorowa i ciekawa opowieść do czytania samodzielnego lub z pomocą dorosłego!  


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: