Srebrny dzwoneczek i Złota gwiazdka to klimatyczne opowieści autorstwa Emilii Kiereś z ilustracjami Małgorzaty Musierowicz. Mocne osadzenie w jesieni i zimie. Poznajcie Marysię, która idzie do pierwszej klasy i za chwilę będzie starszą siostrą jak i Antka, który ma już dosyć świątecznych przygotowań i młodszego brata. Dwie klimatyczne opowieści, które przenoszą nas w perspektywę dzieci zmagających się z nieśmiałością, zazdrością o rodzeństwo czy w klimatyczną drogę pełną śniegu i przygotowania do świąt.

 

wp-1634627578131-1024x785 Srebrny dzwoneczek i Złota gwiazdka. Harper Collins Polska 2021 - 8+

·         Wydanie: 2021

·         Seria/cykl: EMILIA KIEREŚ

·         Autor: Emilia Kiereś

·         Ilustrator: Małgorzata Musierowicz

·         Typ oprawy: miękka

·         Do kupienia TUTAJ

Jesienią Marysię czekają spore zmiany – pójdzie do pierwszej klasy, urodzi się jej też braciszek. Na razie dziewczynka spędza lato u cioci i zastanawia się, czy poradzi sobie w roli uczennicy i starszej siostry. Całkiem zwykłe wakacje w niewielkiej miejscowości nabierają kolorów, gdy dziewczynka odkrywa tajemniczy biały domek i poznaje Panią Wróżkę. Czy nowa znajoma pomoże Marysi uporać się z problemami? Czy dziewczynce uda się oswoić Złotookiego i zaprzyjaźnić z kimś, kto ukradkiem przygląda jej się zza żywopłotu? 

 

 

Srebrny dzwoneczek to dosłownie ciepła i pełna uroku opowieść, w której magia splata się z rzeczywistością. Książka, która wspiera dziecko a jednocześnie wplata je w pełną uroku opowieść. To lektura w sam raz dla dzieci nieśmiałych, a także tych, przed którymi stoi wyzwanie w postaci szkolnej ławki.

Złota gwiazdka

 

·         Wydanie: 2021

·         Seria/cykl: EMILIA KIEREŚ

·         Autor: Emilia Kiereś

·         Ilustrator: Małgorzata Musierowicz

·         Do kupienia TUTAJ

Posłuchajcie pełnej klimatu opowieści:

Zbliżają się święta, które Antek spędzi u cioci i wujka. Podczas gdy rodzina wpada w wir przedświątecznych przygotowań, chłopiec czuje się odsunięty na boczny tor, tym bardziej że uwaga wszystkich skupia się na jego nowym braciszku. W czasie jednej z samotnych wędrówek po okolicy Antek trafia na zagadkowy ślad.

·         Czy chłopiec odkryje tajemnicę nowej znajomej?

·         Czy uda mu się pomóc w rozwiązaniu nie lada zmartwienia i sprawić, aby nadchodzące Boże Narodzenie było pełne radości dla wszystkich? 

Uwielbiam opowieści z klimatem. Ciepłe, emocjonalne, osadzone w zimowym puchu z nutą tajemniczości a jednocześnie do złudzenia realne. To właśnie taka opowieść. Złota gwiazdka tchnie wyjątkowym ciepłem i optymizmem. To wspaniała opowieść bożonarodzeniowa dla całej rodziny o tym, co w życiu jest wartościowe, piękne i szczególnie ważne.

Dwie piękne opowieści w klimacie jesieni i zimy oraz świąt Bożego Narodzenia. Wartościowe, piękne, dotykające ważnych kwestii rodzinnych opowiadania. Polecam dzieciom w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *