Użyj swoich SPEcjalnych mocy, żeby pokonać lęk!  „SPEcjalne moce” to seria książek, której celem jest podniesienie samooceny u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE). W najnowszej publikacji skupimy się na lękach! To jednak uniwersalna opowieść z radami jak lęki pokonać – skierowana do każdego dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mądra, wartościowa, edukacyjna i bardzo przyjazna dziecku jak i rodzicom. Zapraszam na SPEcjalne moce od Zielonej Sowy!

wp-1613079372705-1024x1024 SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych. Zielona Sowa ZIMA 2021 -3+

SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych

Wystąpienia publiczne – już jak to czytasz być może odczuwasz delikatny lęk? Wyobraź sobie, że masz lat tyle ile palców na jednej dłoni i masz wystąpić przed wszystkimi z Twojej klasy/ grupy. Nie każde dziecko poczuje się komfortowo – prawda? Lęk to sygnał obrony lub ucieczki. Lęk może pomóc uniknąć zagrożenia, ale równie dobrze może całkowicie zaprzepaścić nasze szanse na sukces, przygodę czy zwyczajnie wprawić nas w zły nastrój. Warto pracować nad lękiem! Z pomocą przychodzi SPEcjalna książka! Jeśli jeszcze nie znacie serii zapraszam TUTAJ, gdzie opisałam inne pozycje wspierające dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (i nie tylko).

  • Autor: dr Tracy Packiam Alloway
  • Ilustrator: Ana Sanfelippo
  • Seria: SPEcjalne moce
  • Zielona Sowa
  • Do kupienia TUTAJ

Bohaterką opowieści jest Amelka, która panicznie obawia się wystąpienia przed całą klasą. Obawia się porażki. I niestety obawy mają swój finał w praktyce. Dziewczynka nie dała rady wystąpić a jej przemówienie zostało przeniesione na drugą połowę dnia – tylko czy dziewczynka zdoła wykorzystać swoje SPEcjalne moce?

Książka z pewnością niesie praktyczną naukę: warto próbować i trzeba wierzyć w siebie. Amelka pokonała swoje trudności. Udało jej się rozwikłać swoje problemy – a co było jej pomocne (lub kto?) – odsyłam do książki. Dodatkowo książka zawiera materiał dla dorosłego.  Co najważniejsze w całej serii bohaterowie pokonują swoje trudności a deficyty nie są piętnowane i opisywane jako wady. Autorka zadbała, aby dziecko mogło odczytać historie bohaterów jako wskazówkę, która mogą sami wykorzystać w swoim życiu i w każdym codziennym wyzwaniu.

O autorce:

 Dr Tracy Packiam Alloway jest profesorką psychologii i kierowniczką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Północnej Florydy. Specjalizuje się w pamięci roboczej i jej roli w procesie uczenia się, szczególnie u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE).

 Dobra książka, której odbiorcą jest moim zdaniem, każde dziecko w wieku od około 3-10 lat. Książka która uwrażliwia,  uczy i pozwala spojrzeć na problem poprzez perspektywę rozwiązania a deficyt traktuje jako różnorodność i indywidualną specyfikę, która wymaga pracy, poznania i akceptacji. 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *