Spacer z psem to najnowsza propozycja wydawnictwa Media Rodzina. Tym razem wyruszamy z naszym kudłatym pupilem w tajemnicze i nieznane tereny, aby rozkoszować się pięknem świata. Książka wydana w formie wielkoformatowego albumu  fantastycznymi ilustracjami w których wszystko zdarzyć się może. Niesamowite spotkania, niecodzienne postacie i kreatywne opowieści, które ze spaceru powędrują do waszego domu. Dla dzieci 3+ bez granicy wieku!

20190222_215554-1024x768 Spacer z psem – niezwykła podróż bez zbędnych słów od Media Rodzina 3+

Spacer z psem

  • oprawa twarda
  • autor: Sven Nordqvist
  • ilustracje: Sven Nordqvist
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 32
  • Do kupienia TUTAJ

Zazwyczaj spacer z psem cioci to coś bardzo standardowego. Pies ma swoje drzewka, ulubione uliczki a jeszcze zakazy dorosłych nie pozwalają pójść nam przed siebie. Musimy być grzeczni, spokojni i szybo wracać do domu. Nie każdy spacer musi taki być! Wystarczy otworzyć ogromną książkę w której spacer z psem to niezapomniana wyprawa! Dosłownie…

Ogromny picturebook od wydawnictwa Media Rodzina to zaskoczenie. Spodziewałam się opowieści o niecodziennym spacerze. Zobaczyłam zaś coś znacznie bardziej bogatego w szczegóły, watki i kolory. Spacer z psem to publikacje bardzo nietypowa. Klasyczne w zasadzie jest w niej tylko to, że dziecko wychodzi z psem przywiązanym do smyczy. Dalej już dzieje się coś niezwykłego.

Obrazki kryją w sobie pełno humoru, zaskoczenia i zadowolenia. Skąd zadowolenie? Z przygody i fantazji, która uwielbia takie pożywienie. Nasza kreatywność wprost szaleje.  Wspaniałe budowle, magiczne zwierzęta, dzika natura, pomniki i ogrody, zoo, zamki, lądy i oceany oraz morza. Wielkie postacie i te zupełnie malutki. Poważna pani, starszy mężczyzna, śpiący Pan czy zapracowany malarz w rozmiarze XXXXL. Spacer tylko zaczyna i kończy się standardowo.

Grafiki zostały zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły. Kolory oraz kształty są przyjazne dziecku i utrzymane w pogodnej kolorystyce (z wyjątkiem wnętrza starego zamku). Postacie maja pogodne usposobienie oraz wyrazy twarzy. Publikacja zachęca do kontaktu z przyrodą i zwierzętami oraz spotkań na świeżym powietrzu, podróżowania.

Chcecie się przekonać, jak długo może potrwać spacer z psem? I tak naprawdę kto kogo wyprowadza?

Dla kogo?

Spacer z psem to publikacja uniwersalna. Wielkie ilustracje zapraszają już dzieci około 3 roku życia do oglądania i opowiadania tego co widzą. To świetna okazja do nazywanie, tworzenia dłuższych wypowiedzi, układania historii. Starsze dzieci chętnie rozbudowywać będą to co widzą o kolejne watki i niestandardowe dialogi.  Książka zachęca także do zabaw w spostrzegawczość. Zadawanie sobie wzajemnie zagadek i poszukiwanie ukrytych szczegółów to także świetna zabawa.

Przezabawna, kipiąca szczegółami i zaskakująca z każdej strony historia bez słów. Każdy obrazek tworzy odrębny świat pełen niewielkich postaci, na które można długo spoglądać i ciągle odkrywać coś nowego. To pełna niespodzianek i humoru opowieść dla spostrzegawczych – od małych dzieci po dorosłych, którzy etap książek obrazkowych mają już dawno za sobą. To jak? Idziecie na spacer z psem?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *