Śnieżyczka i Róża nie wiedziały, że żyją w baśni… Tak to zwykle bywa. Dwie tak różne, a imiona mają jak kwiaty. Kwiaty i charaktery, które zebrali bracia Grimm. Dziś w nowej odsłonie Emily Winfield Martin. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. Brzmi interesująco? TAK!!!

wp-1641058303486-768x1024 ŚNIEŻYCZKA I RÓŻA - Emily Winfield Martin. MAMANIA 8+

Zacznijmy od początku. Były sobie dwie siostry. Niezwykle różne a jednocześnie tak bliskie sobie. Tak połączone poprzez wspólne losy i tajemnicze zniknięcie ojca.

Śnieżyczka i Róża nie wiedziały, że żyją w baśni… Tak to zwykle bywa.

Pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

  • Autor:  Emily Winfield Martin
  • Tytuł: Śnieżyczka i Róża
  • Tytuł oryginalny: Snow & Rose
  • Tłumacz: Elżbieta Janota
  • Liczba stron: 216
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Emily Winfield Martin, bestselerowa pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, autorka Kiedy na Ciebie patrzę, tym razem na nowo zinterpretowała klasyczną baśń braci Grimm Śnieżka i Różyczka. Baśnie mają niezwykłe wartości. Wychowują, wprowadzają czytelnika w niezwykły świat wydarzeń, postaci i miejsc. Mają magiczne znaczenia, piękne przesłania.

Śnieżyczka i Róża – dwie siostry, tak różne od siebie jak kwiaty, od których mają imiona – zmuszone są do opuszczenia bezpiecznego domu po tajemniczym zaginięciu ojca. Przenoszą się z matką do chaty w lesie, który, jak to w baśniach bywa, pełen jest niesamowitych stworzeń i wydaje się zaczarowany. Jak dziewczynki poradzą sobie z niebezpieczeństwami i wyzwaniami zdane tylko na siebie? I co najważniejsze, czy uda im się odnaleźć ojca?

Głębsze znaczenia opowieści wypływają na powierzchnię, ale przyjemność lektury jest tu podstawą. A odkrywanie znaczeń to przysłowiowa wisienka na torcie. Wielka i słodka przyjemność zanurzenia się w lekturze i wspaniałych opowieściach. Technicznie: 216 stron, tekst ilustrowany kolorowymi grafikami, rozdziały. Dobrze się czyta i zdecydowanie polecam dzieciom w wieku od 8 lat bez górnej granicy wieku!  


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: