„Śmieci. NAJBARDZIEJ uciążliwy PROBLEM na świecie” to książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy. Dziecko, młodzież i dorośli. Wytwarzamy ich tak dużo, że tylko znajdziemy je nawet w kosmosie, oceanie i na Marsie!  Książka pokazuje problem śmieci w skali świata i przekazuje informacje jak każdy z nas może zapobiec śmieciowej katastrofie. To mądra i ważna książka, która może zmienić wiele!

20191101_2050211674517742-1-767x1024 Śmieci. NAJBARDZIEJ uciążliwy PROBLEM na świecie. Gerda Raidt od Wydawnictwa BABARYBA Jesień 2019 , 8+

Śmieci…

Każdego dnia produkujemy śmieci. Wystarczy kupić bułkę w piekarni, wytrzeć nos z kataru czy zmienić dziecku pieluszkę. Śmieci są bardzo uciążliwe, nikt ich nie chce, wszystkim przeszkadzają.  Bywa jednak, że zamiast naprawić wyrzucamy popsutą rzecz. Innym razem wyrzucamy przedmioty, które po prostu nam się znudziły. Są dookoła nas osoby, które nawet unikają selekcji odpadów i nie wrzucają plastiku do żółtych kubłów! To absolutnie niedopuszczalne. Osobiście bardzo martwię się o przyszłość mojego miasta, kraju i świata. Martwię się losem zwierząt, które zmuszone są do połykania plastikowych słomek, których ogromna liczba znajduje się w morzu i oceanie. Często kupuje rzeczy z odzysku. Mam nawet ten sam telefon 5 rok (co często powoduje ogromne zdziwienie znajomych).

Śmieci. NAJBARDZIEJ uciążliwy PROBLEM na świecie – to książka, która bardzo wyraźnie i głośno mówi o tym jakie błędy w gospodarowaniu śmieciami popełniamy każdego dnia. Pokazuje także globalny problem śmieci oraz wskazuje na rozwiązania. Rozwiązania, które każdy z nas może zaimplementować od teraz! Proste, praktyczne i bardzo realne sposoby na ograniczenie produkcji odpadów.

  • Gerda Raidt
  • Wydawnictwo: Babaryba
  • Polecany wiek:  od 8 lat
Do kupienia TUTAJ

O Autorce: Gerda Raidt (ur. 1975) – studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

Publikacja dosłownie skradła moje serce. Skłania do refleksji, dyskusji i zmiany. Mam nadzieję, że będzie omawiana w każdym domu do którego trafi. A mamy bardzo dużo do zrobienia! Publikacja została wydana w bardzo atrakcyjnej formie. Zawiera ogromną liczbę grafik, które wpisują się w krótkie i wartościowe teksty. Równorzędnie przemawia do czytelnika tekst i rysunek. To bardzo atrakcyjny sposób prezentacji wiedzy, który spodoba się dziecku i zachęci do zapoznania się z całością tekstu.

20191101_2050211674517742-1-767x1024 Śmieci. NAJBARDZIEJ uciążliwy PROBLEM na świecie. Gerda Raidt od Wydawnictwa BABARYBA Jesień 2019 , 8+

Wystarczy zacząć stosować zasadę: #zerowaste  oraz #lesswaste.

Czy znacie regułę 5R:

  1. Reduce – redukcja ograniczenia odpadów.
  2. Reuse – ponownie wykorzystać produkty
  3. Recycle –segregacja i poddawanie odpadów procesowi recyklingu.
  4. Recover – pozyskiwania energii z odpadów
  5. Renew – odnawianie zasobów.

Najbardziej podobają mi się zawarte w publikacji sposoby i przykłady na propozycje zmian w codziennym życiu. Mądre argumenty, zadanie dla młodego detektywa i wiele bardzo sensownych przykładów na gospodarowanie odpadami powinny przekonać najbardziej ekoopornych.

Z książki dowiecie się również:

– jak segregować śmieci
– jak działa oczyszczalnia ścieków
– jak wygląda recykling papieru i plastiku
– jak przebiega praca na wysypisku śmieci
– co maja wspólnego śmieci ze sztuką
-gdzie trafiają odpady radioaktywne i toksyczne
– jak wykorzystać śmieci ponownie?

Śmieci – to książka bardzo osobiście dla mnie ważna. Zjawiskowo pięknie wydana, mądra i bardzo praktyczna. Pokazuje na czym polega problem ze śmieciami, wskazuje jego skalę i perspektywę do której może prowadzić bierność Twoja i moja w temacie śmieci. To również zbiór praktycznych rozwiązań, które każdy z nas może zacząć implementować już dzisiaj! Doskonała pozycja! Polecana w duecie:

20191101_2050211674517742-1-767x1024 Śmieci. NAJBARDZIEJ uciążliwy PROBLEM na świecie. Gerda Raidt od Wydawnictwa BABARYBA Jesień 2019 , 8+

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: