Słońce Księżyc Gwiazda to jedyna książka Kurta Vonneguta dla dzieci. Symboliczna, dojrzała, nietypowa, ciepła i poruszająca opowieść o niezwykłych urodzinach Istoty, która zmieniła świat…

 20181129_0929481744780842-225x300 Słońce Księżyc Gwiazda- Kurta Vonneguta od Mamania. Opowieść o najsłynniejszych narodzinach w dziejach świata.

„Oto Dziewica pocznie

I porodzi syna,

Któremu nadadzą imię Emmannuel,

To znaczy:

Bóg z nami.”

Ewangelia wg. Św. Mateusza

20181129_0929481744780842-225x300 Słońce Księżyc Gwiazda- Kurta Vonneguta od Mamania. Opowieść o najsłynniejszych narodzinach w dziejach świata.

Słońce Księżyc Gwiazda to niesamowita książka absolutnie wybitnego autora jakim jest sam Kurt Vonnegut. Opowieść o kilku chwilach  zaraz po narodzinach niezwykłej Istoty. Pełna refleksji historia rozważań nad początkiem życia ludzkiego i całego istnienia. Jak widzi świat niemowlę? Czy odbiera dźwięki, kolory i barwy jak my…

 • Słońce Księżyc Gwiazda
 • Autor: Kurt Vonnegut
 • Ilustracje: Ivan Chermayeff
 • Tłumacz: Rafał Lisowski
 • Tytuł: Słońce Księżyc Gwiazda
 • Liczba stron: 64
 • Oprawa: oprawa twarda
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Do kupienia TUTAJ

Książka jest niezwykła pod każdym względem. Jej powstanie to osobna historia. Najpierw były ilustracje. Tekst powstał później. Efekt zdecydowanie trzeba zobaczyć. Nie znajdziecie tutaj kolorowych obrazków, uśmiechniętych postaci, stajenki czy nawet płaczącego noworodka. Narodziny Istoty Ivan Chermayeff symbolizuje czarną stroną. Znajdziemy tutaj natomiast Gwiazdę Betlejemską, Księżyc w nowiu, budowę oka.

W tej opowieści historia toczy się między słowami. Ilustracje dodają jej niezwykłości a zarazem prostoty i zwyczajności. Zwykłe niemowlę, które z zwykłością nie ma nic wspólnego. Istota, która zmieni świat. Na znak której narodzin kogut pieje kolejny raz. Gwiazda betlejemska mu świeci. Maryja cieszy się ogromnie z narodzin dziecka. Ból minął, radość promieniuje. Istota pije mleko z piersi mamy i zasypia. Zasypia i śni…

 • Sen pierwszy
 • Sen drugi,
 • Sen trzeci,
 • Sen czwarty…
 • A nad nimi księżyc.

Opowieść dla dzieci od 4 do 104 lat. Symboliczna i dosłowna jednocześnie. Młodsi czytelnicy oczywiście będą potrzebowali przeczytania przez starszych, starsi znajdą w opowieści swój sens, rytm i wartość. Osobiście uważam, że warto omówić znaczenie książki i akcje wydarzeń w kontekście narodzin Jezusa. To inne spojrzenie. Pozbawione komercyjnego blasku, świateł i otoczki XXI wieku. Każde słowo jest wyważone, każda ilustracja symboliczna, geometryczna i nawiązująca do słów.

Na okładce tylnej miłe zdjęcie – autorzy spoglądają na czytelników.

20181129_0929481744780842-225x300 Słońce Księżyc Gwiazda- Kurta Vonneguta od Mamania. Opowieść o najsłynniejszych narodzinach w dziejach świata.

Ja osobiście popadłam w zadumę, refleksję i poczułam swoiste zatrzymanie na tu i teraz. Bardzo dobrze! Na pewno będę wracać do działa Słońce Księżyc Gwiazda – w momentach w których będę potrzebować się zatrzymać i być bliżej Boga.

Słońce Księżyc Gwiazda  to unikalny projekt wydawniczy jednego z najpopularniejszych pisarzy naszej epoki oraz błyskotliwego projektanta graficznego i ilustratora. Najpierw powstały intrygujące ilustracje, na bazie których Vonnegut stworzył fascynującą opowieść osnutą wokół najsłynniejszych narodzin w dziejach. Oto na świat przychodzi Istota, która go stworzyła. Jaki jest ten świat? Jak go widzi niemowlę, które za moment zmieni jego losy?

Kilka słów o autorach

Kurt Vonnegut: Amerykański pisarz i publicysta, jeden z najwybitniejszych prozaików naszych czasów. Literacki prowokator, nieustanie eksperymentuje z formą i treścią.

Ivan Chermayeff: Wybitny grafik, ilustrator i twórca kolaży, projektant słynnych logotypów, m.in. dla NBC, National Geographic, US Open.

Rafał Lisowski: Znakomity polski tłumacz, przełożył m.in. „Listy” Vonneguta i jego pierwszą pełną biografię autorstwa Charlesa J. Shieldsa.

Książka ukazała się pod patronatem portalu literackiego Booklips.

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *