Słoń Leon i świnka Malinka odkrywają, jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania oraz dzielenia się. W tych książeczkach spotkacie się z rewelacyjną prostotą ilustracji i przekazu, który ma ogromny wydźwięk pozytywny. To treści dedykowane czterolatką, które miło spędzą czas z bohaterami jak i wysłuchają wartościowych treści, które prawdopodobnie niezwykle trafnie opisują ich samych. Bo który przedszkolak lubi czekać albo się dzielić?

wp-1636894490932-1024x1024 Słoń Leon i świnka Malinka : CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE! oraz CZY UMIEM SIĘ DZIELIĆ? - Mo Willems Wydawnictwo BABARYBA – 4+
 • ·        CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE
 • ·        Mo Willems
 • ·        oprawa twarda
 • ·        liczba stron: 56
 • ·        format: 17,5 x 23,5 cm
 • ·        rok wydania: 2021
 • Wydawnictwo Babaryba
 • Do kupienia TUTAJ

Słoń Leon i świnka Malinka odkrywają, jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania, która okazuje się być bardzo, bardzo trudna! Na szczęście przyjaźń potrafi zdziałać cuda i nakłonić do wielu zachowań, które podejmujemy dla bliskiej osoby. Posłuchajcie pewnej historii: Leon i Malinka bardzo się lubią i przyjaźnią. Malinka chce zrobić Leonkowi niespodziankę i podarować mu coś co bardzo lubi. Tak się składa, ze Leon musi poczekać. Nie chwilkę, nie dwie ale cały dzień. Czy zdoła opanować emocje? Jak przetrwa te godziny wyczekiwania?

CZY UMIEM SIĘ DZIELIĆ? – Mo Willems – o przyjaźni i umiejętności dzielenia się, z poczuciem humoru

 • CZY UMIEM SIĘ DZIELIĆ?
 • Mo Willems
 • oprawa twarda
 • liczba stron: 64
 • format: 17,5 x 23,5 cm
 • rok wydania: 2021
 • Wydawnictwo Babaryba
 • Do kupienia TUTAJ

Umiecie się dzielić? A gdybyście mieli oddać swoje ulubione lody w wafelku komuś bardzo dla Was ważnemu? Dzielenie się ulubionymi rzeczami czy przysmakami bywa wyzwaniem. Doświadcza tego słoń Leon. Kupując porcję swoich ulubionych lodów przypomina sobie, że jego przyjaciółka Malinka też za nimi przepada. Co tu zrobić? Podzielić się czy nie? Co zrobi Leon? Leon przeżywa trudne i skomplikowane dla niego emocje (sprzeczność odczuć). Dzielenie bywa trudne – nie ma tutaj wątpliwości. Co wydarzy się w opowieści, co zrobi Leon?

LEON I MALINKA – mim zdaniem. Kilka słów o serii okiem psychologa.

Bohaterowie książek to entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon. To grupa przyjaciół, która zdecydowanie przypadnie czytelnikowi do gustu a ich przygody rozbawią Was do łez. Przygody bohaterów pokazują czym jest przyjaźń i doskonale przemawiają do dzieci. Możliwe jest to również dzięki prostym rysunkom, które nieco przypominają komiks. Tutaj dzieci mogą absolutnie skupić się na wszystkich elementach ilustracji i co najważniejsze na emocjach bohaterów. Proste opowieści to również elementy humoru i zabawy. Rozwijają w dzieciach poczucie humoru i optymizm, pogodne spojrzenia na świat. Czytając książkę zachęcam do wczucia się w bohaterów i odgrywania ich dialogów całym sobą! I tutaj ciekawostka: Autor serii Mo Willems był współscenarzystą Ulicy Sezamkowej i zdecydowanie to czuć podczas czytania opowieści. Książki mogą także być pierwszą lekturą dla samodzielnie czytających dziewczynek i chłopców.

Książki są fantastyczne do czytania na role, do zabawy w mini teatr. Idealnie sprawdzą się jako pierwsze czytanki… Moi chłopcy uwielbiają, gdy czytając im historię, moduluję głos, gestykulujemy i żywo uczestniczymy w przygodach zabawnej świnki Malinki oraz słonia Leona. Książki mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę! Śmiało można powiedzieć, że kształtują poczucie humoru.

O Autorze

Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i „New York Timesa”. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. 
Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator „Ulicy Sezamkowej”, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon.

Serdecznie zapraszam do serii książek o Leonie i Malince. Poznacie piękno i trud przyjaźni. Wejdziecie do świata zabawy i przygód bohaterów, których emocji doświadczycie bardzo wyraźnie i namacalnie. Być może sami odegracie ich przygody bawiąc się w mini teatr. Co bardzo ważne z bohaterami będziecie się doskonale bawić, kształtując w sobie poczucie humoru i optymizm!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: