Jak dzieci mają rozwiązywać problemy? Jak radzić sobie z emocjami? To pytanie, które często otrzymuje od zmartwionych rodziców. Bardzo często polecam serie książek, których bohaterem jest jednorożec GUCIO. Dziś prezentuje Wam dwa nowe tomy, które bogate są w rady, jak rozwiązać dziecięce problemy. Jak wiemy, sympatyczny bohater to dobry przykład – inspiracja do mówienia „dziękuje” oraz nauki przegrywania.

wp-1645854861742-1024x706 Seria: Przygody Gucia. Gucio mówi dziękuję oraz Gucio uczy się przegrywać. Wydawnictwo Debit 3+. STYCZEŃ/LUTY 2022

GUCIO

Zaczynamy jak zawsze od koloru grzywy! Jeśli Wasze dzieci znają już Gucia na pewno będą z radością nazywać kolory emocjami, które symbolizują. Dalej zabieramy się za opowieść . Mała, podręczna książka w twardej oprawie z powodzeniem trzyma się w dłoni. W każdym tomie serii jedna przygoda małego jednorożca oraz rada, jak rozwiązywać różne problemy. Dobre pomysły Gucia i jego rodziców sprawdzają się w praktyce!

  • Przygody Gucia. Gucio mówi dziękuję
  • Autor: Aurelie Chien Chow Chine
  • Do kupienia TUTAJ

Gucio czasem zapomina powiedzieć „dziękuję”, kiedy dostaje prezent albo gdy ktoś zrobi coś dla niego.  Proste słowo, ale nie zawsze prosto jest je wypowiedzieć. Bywa, że sprawia to ogromną trudność. Tym razem Gucio świadomie toczy rozważania z dziadkami o tym ważnym słowie. Zobacz, jak uda mu się zrozumieć, że to magiczne słowo jest bardzo ważne, i jak uczy się je wypowiadać. W sytuacjach z codzienności, które mogły się wydarzyć każdemu dziecku!

  • Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać
  • Autor: Aurelie Chien Chow Chine
  • Do kupienia TUTAJ

Nowa propozycja dla małych fanów Gucia. Dziś Gucio jest zdecydowanie niezadowolony. Nic nie idzie tak jakby to sobie wymarzył. Czy to piłka nożna, czy planszówka on ciągle przegrywa. Zobacz, jak Gucio poprawia swoje wyniki dzięki treningowi i odrobinie cierpliwości. Co najważniejsze przegrywanie to nie koniec świata. Nawet możemy w ten sposób się czegoś nauczyć i coś zyskać! Zdecydowanie warto podążać tą drogą!

wp-1645854861742-1024x706 Seria: Przygody Gucia. Gucio mówi dziękuję oraz Gucio uczy się przegrywać. Wydawnictwo Debit 3+. STYCZEŃ/LUTY 2022

Rozwiązuj codzienne problemy z Guciem!

Książki z serii o Guciu stanowią doskonałe wprowadzenie dziecka do świata rozumienia i przetwarzania emocji. Nawet maluchy wyniosą z opowieści o nosorożcu wiele dobrego. Z powodzeniem zrozumieją czym są emocje, jakie są ich rodzaje (pomaga w tym tęczowa grzywa Gucia) oraz jakie konsekwencje stanowi podążanie za określonym odczuciem. Kolejnym etapem jest zastosowanie udzielonych rad, przykładów.  


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *