Opowieść, która rozgrzewa każde serce. Poruszająca i roztapiająca lód nie tylko polarnej zmarzliny. Mała foczka traci mamę. Tragiczne okoliczności powodują ogromną zmianę w sercu małej istoty. Foczka stawi sobie wielki cel. Chce wyruszyć w świat celem pokonania wszystkich trudności i poznania nowego.  Los krzyżuje jej losy z wielkim białym niedźwiedziem, który staje się jej prawdziwym przyjacielem.  Serce na sznurku od Wydawnictw Wilga autorstwa Małgorzaty Domagalik!

20181126_1254241050086608-225x300 Serce na sznurku. Małgorzata Domagalik. Wilga 2018

  • Serce na sznurku
  • Autor: Małgorzata Domagalik
  • Wydawnictwo Wilga

„Serce na sznurku” autorstwa Pani Małgorzaty Domagalik to opowieść niezwykła. Piękna i jednocześnie wzruszająca. Porusza bardzo wrażliwy temat związany z utratą rodzica w młodym wieku. Młoda foczka traci osobę, którą bardzo kochała – mamę. Te trudne wydarzenia powodują, że foczka zmienia wszystko co znane. Chce wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowej siebie. Pragnie poznać nieznane i stawiać czoło temu co trudne. Z pomocą przychodzi bohaterce przyjaciel. Miś polarny, który pragnie pomóc foczce. Miś, który dba o przyjaźń z potrzebującą, mniejszą i zranioną istotą.

Opowieść to metafora przyjaźni. Pozornie zupełnie do siebie nie pasują. Wielki, groźny i potężny miś polarny oraz mała, krucha i bezbronna foczka. Razem tworzą relację, która pomaga bohaterce pokonać trudne chwile. Oparta na zaufaniu, uczeniu się oraz wzajemnej sympatii przyjaźń jest możliwa! Nie tylko w bajkowym świecie stworzonym przez Małgorzatę Domagalik.  Autorka przy pomocy zwierząt przybliża dzieciom świat wartości. Pokazuje,  że przyjaźń, przywiązanie, tęsknota czy wzajemna troska to coś bardzo ważnego. Całość doskonale wpisuje się w zimowy czas i atmosferę świąt.

20181126_1254241050086608-225x300 Serce na sznurku. Małgorzata Domagalik. Wilga 2018

Książka ta z pewnością dedykowane jest dzieciom, które chcemy nauczyć empatii, tolerancji czy chociażby szacunku do innych. W sposób szczególny Serce na sznurku nawiązuje do tematu utraty mamy czy innej bliskiej osoby. Mała foczka wspiera poprzez swój los dziecko i pokazuje jak pokonać trudności, zrozumieć emocje.

Dzięki tej powieści dowiedzą się, że oprócz przeciwności losu, jakie staja na naszej drodze, spotykamy w życiu coś, co przetrwa – MIŁOŚĆ I PRZYJAŹŃ

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *