Integracja sensoryczna to hasło, które zyskuje dużą popularność. Jest to także ważne zadanie, które spoczywa na rodzicach. Wspieranie integracji sensorycznej dziecka. Jak tego dokonać? Na co zwrócić uwagę? Pierwsza w Polsce książka o integracji sensorycznej dzieci 0-18 miesięcy! Teoria łączy się z praktyką i zaspokaja potrzeby dziecka oraz spragnionego wiedzy rodzica!

20200115_113007501405502-1024x768 Sensoryczne niemowlę – niezbędnik rodzica dziecka 0-18 miesięcy od Wydawnictwa Mamania

Jestem mamą. Od trzech tygodni również mamą niemowlaka. To ważny czas i ogromna odpowiedzialność. Odpowiedzialność za rozwój, opiekę i wsparcie małej istoty. Jednym z ważniejszych aspektów opieki nad dzieckiem jest wspieranie rozwoju sensorycznego malca. Od pierwszych dni życia, poprzez czas dynamicznego dorastania. W publikacji „Sensoryczne niemowlę” prześledzimy krok po kroku sensorycznie dziecko. Każdy zmysł – krok po kroku. Autorka zadbała o wiele praktycznych wskazówek, dzieli się z czytelnikiem wiedzą z własnego gabinetu oraz prywatnej praktyki terapeutycznej. Wisienką na torcie jest zbiór praktyk: sensozabawy. Stanowią one serce książki i obszerny zbiór praktyk do codziennej zabawy z dzieckiem. Prostych, czasami nieco bardziej złożonych lecz każda z nich jest możliwa do powtórzenia w domu. 

„Sensoryczne niemowlę”- to książka która ma stałe miejsce w moim domu. Przeczytałam ja jeszcze w ciąży. Wracam do niej teraz i będę sięgać do niej jeszcze długo. Jest to praktyczna książka o zabawach wspierających dziecko w rozwoju sensorycznym. Dostarcza wiadomości z zakresu biologii, medycyny, psychologii oraz pedagogiki. W bardzo praktycznych ćwiczeniach, zabawach oraz w bogato ilustrowanej formie przedstawia omawiane zagadnienia.

Osobiście bardzo cieszę się, że autorka dzieli się z czytelnikiem szczegółami z własnej praktyki oraz z własnego życia. To bezcenne lekcje, które każdej mamie czy każdemu tacie na pewno się spodobają.

Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci: od urodzenia do wieku 18 miesięcy. Przybliżają też sposoby wspierania rozwoju sensoryki. Wyjaśniają jak pracują poszczególne zmysły i co można zrobić, by zapewnić dziecku – poprzez codzienną zabawę – potrzebne mu doznania sensoryczne.

„Sensoryczne niemowlę” to publikacja, która powinna trafić do każdego rodzica, który chce zadbać o harmonijny rozwój dziecka. To także drogowskaz jak zapobiec problemom rozwojowym i wspierać potencjał sensoryczny dziecka.

20200115_113007501405502-1024x768 Sensoryczne niemowlę – niezbędnik rodzica dziecka 0-18 miesięcy od Wydawnictwa Mamania
  • Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
  • Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.
  • Książkę polecają: Polskie Towarzystwo Integracji SensorycznejWyrwane z kontekstu, Nebule, Hafija – blog matki karmiącejAlaantkowe BLWMatka Wariatka, Fizjoterapeutka z misją
Autor: Aleksandra Charęzińska, Joanna Szulc
Tytuł: Sensoryczne niemowlę
ISBN: 978-83-66329-10-2
Oprawa: oprawa miękka
Liczba stron: 272
Wymiary: 171×217
Waga: 655 g
Premiera: 3 października 2019
Wydawnictwo: Mamania

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: