Sens życia
Wydawnictwo: Zakmarki
Do kupienia TUTAJ

20180609_2356371847142744 Sens życia - ZAKAMARKI

Sens życia

Sen życia – tak ważne i trudne pytanie. Po co są mrówkojady? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje pewien sympatyczny mrówkojad. Czy jeśli zniknie i zostanie po nim ogromna dziura to w skali świata i kosmosu byłaby ona w ogóle nie zauważalna. W rozważaniach nad sensem życia mrówkojadowi przyszedł do głowy pewien pomysł – napisze książkę. Stanie się w ten sposób niezapomniany. Zostawi po sobie materialny, trwały ślad. Książka będzie miała tytuł SENS ŻYCIA. Pojawia się tylko jeden problem – co dalej… Mrówkojad poczuł niemoc twórczą i kompletny brak weny. Nie pomaga nawet rozmowa z przyjaciółką orzecznicą. Za namową orzecznicy bohater próbuje przełamać niemoc twórczą i poszukać inspiracji wychodząc z domu. Wyrusza więc na poszukiwania… Gwarantuje Wam, że to co odnajdziecie będzie ogromnym bogactwem i skarbem cenniejszym od złota. Sięgnijcie więc po Sens Życia.

20180609_2356371847142744 Sens życia - ZAKAMARKI

Sens Życia to piękna historia do czytania samodzielnego lub na głos. Historia, która pozwala na mądre przemyślenia i pokazuje piękne i ważne wartości. Książka nie podaje uniwersalnego sensu życia, nie narzuca konkretnych poglądów. Wprost przeciwnie – opowieść wskazuje na wiele perspektyw, opowiada o wielu indywidualnych sensach życia. W opowieść wpleciona jest historia przyjaźni głównego bohatera i malutkiej orzecznicy. Przyjaciele komunikują się ze sobą z serdecznością, wzajemną troską i ogromną sympatią. Orzecznica dba o mrówkojada, docenia jego starania i dzieli się mądrymi radami.
Książka została pięknie wydana. Okładka i oprawa graficzna najwyższej klasy. Kolorowe ilustracje dodają opowieści uroku. Elementy kwiatowe, miejsca wydarzeń i bohaterowie sprawiają, że czytając książkę zapragniemy wyjść na spacer, pozbierać polne kwiaty, pójść do lasu. Sens życia to historia, która w prostych słowach mówi o rzeczach bardzo ważnych i z pozoru bardzo trudnych. Nie sugeruje, podaje w rozwagę, pozwala się zastanowić, zatrzymać i bardzo często uśmiechnąć.

20180609_2356371847142744 Sens życia - ZAKAMARKI

20180609_2356371847142744 Sens życia - ZAKAMARKI

Książka dostosowana do możliwości 6-7 letnich dzieci, które pragną same czytać książki. Opowieść podzielona na krótkie rozdziały, powiększona czcionka, dużo dialogu i bardzo dużo ilustracji.
Sens życia to temat pod dyskusje dla wielu dzieci – atrakcyjny i ważny. Mimo 6 czy 7 lat (lub więcej) warto wyruszyć w tak ważna podróż jaką jest poszukiwanie własnej odpowiedzi na to pytanie. Opowieść podsuwa pomysł na ciekawą aktywność – wykonanie listy osobistego sensu życia. Można ją potem porównać z wykazem stworzonym przez mrówkojada. Ciekawe czy dojdziecie do podobnych wniosków? Być może….
Dowcipna i mądra opowieść o tym, jak różnić się mogą nasze sensy życia. Do czytania samodzielnie lub całą rodziną.

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *