Czy emocje biorą górę w codziennych sytuacjach? Spytacie kogo potrafią owładnąć? Odpowiedź jest prosta: rodzica i dzieci. Brakuje na rynku wydawniczym wartościowych pozycji z zakresu pracy emocjonalnej z dziećmi. Do teraz – bo trafiliście właśnie na ciekawą i wartościową pozycję do pracy z dzieckiem. Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci autorstwa Agnieszki Stążka-Gawrysiak. Z jej pomocą nauczycie dzieci skutecznego radzenia sobie w codziennych sytuacjach.

wp-1641058324108-783x1024 Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci.  Agnieszka Stążka-Gawrysiak. NAUCZ SWOJE DZIECKO, JAK RADZIĆ SOBIE Z CODZIENNYMI TRUDNOŚCIAMI.

·         Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

·         Agnieszka Stążka-Gawrysiak

·         Do kupienia TUTAJ

Poznajcie historie. Opowieści w których Kuba i Lenka oraz ich rodzina oraz przyjaciele angażują się emocjonalnie w codziennych sytuacjach. Co ważne, sytuacje te przynoszą naukę – a czytelnik odkrywa sposoby na powrót do równowagi podczas emocjonalnego wzburzenia.

Wiele razy spotykam się ze stwierdzeniem o niegrzecznych dzieciach. Błędnie przypisuje się bowiem dzieciom złe intencje lub całościowe „skrzywienie charakteru”. Co nie zmienia faktu, że dziecko które sprawia trudności wychowawcze nie wymaga zaangażowania rodzica. Jak pomóc dzieciom, które potrzebują kierunku, właściwego poprowadzenia. Jak wspomóc rodzica, który czasami nie ma wiary w skuteczność swoich postępowań?

Z książki „Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci” dowiemy się jak właściwie postępować z przedszkolakiem w trudnościach jak:

– marudzenie przy wychodzeniu do przedszkola,

– problemy w kontaktach z dawno niewidzianymi osobami,

– zazdrość o rodzeństwo,

– kłótnie z rówieśnikami,

– drażliwość po dniu pełnym wrażeń,

– unikanie mycia rąk,

– kłamanie,

– kłopoty z ubieraniem się.

Problemy poruszone w książce są opisane w codziennych sytuacjach z udziałem dzieci. Nie zabrakło również materiałów przeznaczonych dla rodziców. Opowieści są ilustrowane, konkretne, bliskie dziecku. Treści dla rodzica konkretne, zrozumiałe i wartościowe. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów.

Kilka słów o autorce:

Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coachka, coachka kryzysowa, trenerka, facylitatorka podejścia Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Wysoko wrażliwa osoba, żona, mama trzech synów. Pracuje z matkami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać emocjonalną równowagę i zbudować piękną codzienność, a dzięki temu – podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo.

Serdecznie polecam „Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci.”. Dajmy naszym dzieciom konkretne przykłady zachowań, które zrozumie i z chęcią powieli w sytuacji kryzysowej. To wartościowe opowieści, które pomogą dzieciom działać, gdzy emocje biorą górę!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *