AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych zaprasza do świata zmarłych! W pięknej i bardzo tajemniczej książce znajdziecie dosłownie jak tytuł mówi: „Sekrety zmarłych.” Książka ukazała się w serii Akademia mądrego dziecka dla starszych – Chcę wiedzieć więcej. Jeśli chcecie wiedzieć na czym polega balsamowanie zwłok, gdzie jest grobowiec Tutenchamona i co kryje w środku to zapraszam!

wp-16665972799001910360694559385213-826x1024 Sekrety zmarłych. Akademia mądrego dziecka. HarperCollins Polska JESIEŃ 2022

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych

Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cyklprzeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek. Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać i inne.

CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Seria jest przeznaczona dla młodych czytelników, pragnących zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób.

Sekrety zmarłych budzą zaciekawienie do dnia dzisiejszego! Jak wyglądało  życie w dawnych czasach? Czy zmarli zostawili nam jakąś wiadomość? Kim byli ludzie, których szczątki przetrwały do dzisiaj? Fascynujące tajemnice ze śmiercią w roli głównej – znajdziecie je w jednym miejscu!

wp-16665972799001910360694559385213-826x1024 Sekrety zmarłych. Akademia mądrego dziecka. HarperCollins Polska JESIEŃ 2022

Kilka faktów: 100 lat temu odkryto grób Tutanchamona, a zabalsamowany faraon stał się najsłynniejszym nieboszczykiem świata. Mumifikowanie zmarłych polegało na wyciąganiu mózgu, usuwaniu organów, suszeniu i bandażowaniu. Takich niesamowitych odkryć było jednak znacznie więcej. Kim są ludzie, którzy zmarli przed setkami, a nawet tysiącami lat, a których szczątki przetrwały do naszych czasów (i dlaczego)? Po co badają je naukowcy? Czego się dzięki nim dowiadujemy?

W rękach trzymam okazałe wydanie książki „Sekrety zmarłych”. Jest to książka popularnonaukowa dla dzieci w wieku szkolnym, która zaciekawi także dorosłych. Fascynacja śmiercią jest naturalnym etapem w rozwoju każdego młodego człowieka, a rodzic prędzej czy później musi zmierzyć się z pytaniami o to, co się z nami dzieje po śmierci. Z taką książka będzie to znacznie łatwiejsze i dające dziecku wyczerpujące odpowiedzi na pytania nurtujące ich. Książka z jednej strony zaspokaja tę ciekawość, a z drugiej – pomaga oswoić dzieci z trudnym tematem przemijania, przy okazji poszerzając ich wiedzę ogólną dzięki licznym ciekawostkom i ilustracjom. Te ostatnie, stworzone z fotograficzną precyzją, mogą wywołać gęsią skórkę nawet u czytelników o mocnych nerwach! Autorzy kierują książkę do dzieci powyżej ósmego roku życia ze względu tematykę oraz realistyczne i sugestywne zilustrowanie omawianych zagadnień. Piękna i niezwykle wartościowa książka! Dobrze wpisuje się w klimat święta zmarłych i tematyki Halloween.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: