WIRUSY – to temat, który zyskał na popularności z uwagi na pandemię COVID-19. Niestety wirusy są, będą i były w przeszłości. Jak się uchronić, jaką mają budowę, poznajmy ich rodzaje, historię i sposoby na wzmocnienie zdrowia i uniknięcie zakażenia. „Sekretne życie wirusów” to książka na czasie! Bardzo aktualna, edukacyjna i ciekawa zarazem!

wp-16017615780784511236762849815543-1024x1024 Sekretne życie wirusów – Wydawnictwo Debit. JESIEŃ 2020
  • Tytuł: Sekretne życie wirusów
  • Mariona Tolosa Sistere, Colectivo Ellas Educan
  • Tytuł oryginału:  La vida secreta de los virus
  • Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
  • Liczba stron: 24
  • Format: 250 × 272 mm
  • Oprawa: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Wirusy są wszędzie! Wystarczy, że nie umyjesz dokładnie rąk, dotkniesz zabawki z placu zabaw albo wanny itd. Wirusy są wszędzie. Na nasze szczęście tylko niewielka ich część jest groźna dla człowieka i wywołuje choroby. Nie widać ich gołym okiem. Mają różną budowę, kolory, sposoby rozmnażania. W książce „Sekretne życie wirusów” dowiecie się wielu ciekawych informacji z życia wirusów w tym aktualnych związanych z wirusem SARS-COV-2. Informacje zostały podane w bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób. Kolorowe i zabawne ilustracje skupiają uwagę dziecka. Krótka forma informacji i sposób ich prezentacji (a czasem ukrycia) sprawia, że czytelnik będzie z ciekawością zdobywał kolejne informacje i nie poczuje przy tym zmęczenia czy przeładowania. Książka zawiera również quiz wraz z odpowiedziami. Fantastycznie, że wiedza naukowa trafia do najmłodszych tj. dzieci. W zabawny sposób a jednocześnie rzetelnie i prawdziwie! To najlepsze połączenie, które sprawi, że nauka wypełniona będzie zabawą. Na stronach książki znajdziemy mnóstwo kolorowych rysunków, przykładów, diagramów czy wyliczeń. Nie bójcie się – wszystkie bardzo kolorowe i przejrzyste.

Kilak ciekawostek z „Sekretne życie wirusów”

– w 1930 roku powstało pierwsze zdjęcie wirusów

-pamięć immunologiczna to wytworzone podczas infekcji przeciwciała

– wirusy mogą rozmnażać się tylko w zarażonych komórkach

– kapsyd to białkowa osłonka chroniąca materiał genetyczny wirusa

To tylko kilka ciekawych informacji, które znajdziecie w książce” Sekretne życie wirusów”. Warto pokazać dzieciom przykładowe wirusy, powiedzieć czym są i jak wyglądają oraz jak się ich ustrzec. Książka wspiera zdrowie i pomaga pokonać lęk przed chorobami. Zdecydowanie bardzo gorący temat, który sprawdzi się nie tylko w  czasie pandemii. Polecam już dla dzieci przedszkolnych!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: