Dzieci uwielbiają książeczki z otworami, dziurkami, elementami sensoryki itd. Wydawnictwo Mamania ma ogromne serce i talent do obdarowywania książkami najmłodszego czytelnika. Dwie plastyczne propozycje na jesienne (i nie tylko zabawy) to Rycerz na zamku oraz Domki. Obszerne, kartonowe i bardzo kolorowe książki, które absolutnie spodobają się dzieciom w wieku 0-3 lat (i nie tylko).

20191005_132935184849066-1024x768 Rycerz na zamku i Domki – kartonowe książeczki z otworami dla Malucha 0-3 od Mamania. JESIEŃ 2019

Preferencje książkowe dziecka 0-3 lat

Jako psycholog i mama doskonale zdaję sobie sprawę co dzieci preferują w zakresie literatury. Maluszki uwielbiają dziurki, otwory i zróżnicowane kolorystycznie obrazki. Stopniowo interesują się także fabułą zawartą na kartach opowieści. Dwie dzisiejsze propozycje to wzorcowa książki dla najmłodszego czytelnika. Kolorowe, estetyczne, trwałe i z elementami krótkiej opowieści oraz ukochanymi otworami. Rycerz na zamku oraz Domki to aż 36 kartonowych stron. Książeczki posiadają dodatkowo miękkie krawędzie oraz kontrastową kolorystykę.

Hector Dexet to uznany francuski ilustrator młodego pokolenia, autor bestsellerowych hitów dla najmłodszych dzieci, m.in. „Kto zjadł biedronkę?”, „A co to?”, „Oto jest ogród”.

Rycerz na zamku

Pierwsza z propozycji to Rycerz na zamku. W bardzo plastycznej książce znajdziemy smoka, rycerza, konia a także zamek i inne elementy architektury dawnych lat i epoko średniowiecza. Wszystko na kolorowych ilustracjach, których bogactwo kolorów na pewno przyciągnie uwagę dziecka. Książeczka to świetna zabawa oraz element stymulacji wizualnej i sensorycznej. Dziecko otwierając okienka (dość cienkich kartonowych stron) ćwiczy paluszki oraz swoja percepcję, aby je odnaleźć.

Ponad to przemieszczając się pomiędzy stronami odkrywamy życie, zwyczaje średniowiecznego rycerza. To świetna lekcja historii po której warto wybrać się z dzieckiem np. do średniowiecznego królestwa! Zapraszam np. do Malborka! Zabierzcie na wycieczkę koniecznie Rycerza na zamku.

Autor: Hector Dexet
Tytuł: Rycerz na zamku
Tytuł oryginalny: Le chevalier
Liczba stron: 36
Oprawa: oprawa twarda
Premiera: 16 października 2019
Wydawnictwo: Mamania
Do kupienia TUTAJ

Domki

Jedną z ulubionych tematyk dziecięcych zabaw jest świat zwierząt. Zwierzęta natomiast mają domki! Każdy inny i w każdym ktoś mieszka. W kolorowej opowieści wędrujemy na wieś a nawet na bezludną wyspę. Wybierzemy się także do miasta – wszystko w poszukiwaniu domków i ich mieszkańców.  Spotkamy min. ślimaki, koguta i kurę, wiewiórkę, żabkę oraz nietoperze i duszki!

Wesoła, humorystyczna i bardzo zróżnicowana kolorystycznie książeczka dla każdego fana książek, zabawy i zwierzątek. Autor: Hector Dexet

Autor: Hector Dexet
Tytuł: Domki
Tytuł oryginalny: Maisons
Liczba stron: 36
Oprawa: oprawa twarda
Premiera: 16 października 2019
Wydawnictwo: Mamania
Do kupienia TUTAJ

Dwie propozycje i dwie urocze książeczki dla najmłodszych! Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: