Rodzina Willoughby to staroświecka familia. Mieszkają w wielkim domu i pozornie wyglądają na szczęśliwych. To bardzo ciekawe, że zarówno dzieci jak i rodzice myślą o tym by się wzajemnie siebie pozbyć. A zaczęło się od bajki o Jasiu i Małgosi. „Powinniśmy chyba być sierotami, prawda?” – zasugerowało pewnego dnia jedno z rodzeństwa Willoughby. Książka, która bawi, zaskakuje i co najważniejsze interesuje czytelnika w wieku od około 6/8 lat.  NETFLIX POLECA FILM ANIMOWANY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI!

2815_rodzenstwo_willoughby Rodzeństwo Willoughby - Lois Lowry. Nasza Księgarnia 2020 LATO 6+
 • Rodzeństwo Willoughby
 • Lois Lowry
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: broszurowa
 • ilustrator: Lois Lowry
 • tłumacz: Anna Klingofer-Szostakowska
 • rok wydania: 2020
 • liczba stron: 176
 • format: 130×197 mm
 • przedział wiekowy: 6-10
 • Do kupienia TUTAJ

POCZYTAJ I ZOBACZ!

Rewelacyjna książka! Zabawna, zaskakująca, humorystyczna i bardzo interesująca.  Coś z gatunku czarnej komedii czy literatury absurdu! Zdecydowanie spodoba się dzieciom, które zaczynają samodzielnie czytać lub mają około 6 lat i chcą, aby im czytano rozbudowane opowieści. Tym bardziej, że Netflix poleca serial a podstawie tej książki! Jeszcze go nie widziała, ale zdecydowanie nadrobię i na pewno zobaczę!

2815_rodzenstwo_willoughby Rodzeństwo Willoughby - Lois Lowry. Nasza Księgarnia 2020 LATO 6+

Zaczęło się niewinnie. Ktoś podrzucił pod dom rodziny niemowlę. By nie wyglądało zbyt uroczo rodzinka postanowiła obciąć mu loczki. Nie było zgody na pozostawienie dziecka. Staroświecki świat rodziny Willoughby to fascynująca przygoda. Bohaterowie zaskakują odkryciem, które swoje źródło miało  w bajce o Jasiu i Małgosi!

„Powinniśmy chyba być sierotami, prawda?” – zasugerowało pewnego dnia jedno z rodzeństwa Willoughby.

To początek ciekawej opowieści. Dzieci, przypominając sobie bohaterów i bohaterki książek takich jak „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Pollyanna”, zawiązują diaboliczny spisek, aby móc się zmienić w szlachetne i ujmujące sieroty. Opowieść zyskuje dodatkowy atut, kiedy okazuje się, że rodzice także chcą się pozbyć dzieci. Wakacyjny wyjazd rodziców, niania, zaskakujący spadkobierca i inne ciekawe wątki. Nie będziecie się nudzić. Klasyka literatury w młodzieżowym wydaniu. A w dodatku animacja.

2815_rodzenstwo_willoughby Rodzeństwo Willoughby - Lois Lowry. Nasza Księgarnia 2020 LATO 6+

W 2009 roku książka ukazała się pod tytułem „Nikczemny spisek”. W niniejszym wydaniu zmieniono tylko tytuł oraz kilka nazw w tekście, dostosowując je do filmu animowanego wyprodukowanego przez Netflix.

Rodzeństwa Willoughby to rewelacyjna książka dla dzieci od 6 roku życia. Wciągająca powieść, której absurd bawi i pozwala rozwinąć wyobraźnie. Ciekawa, niestandardowa opowieść z barwną i kolorową fabułą.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: