Pucio to bohater ulubionych książek dzieciaczków. Znany i lubiany chłopiec świetnie wprowadza dzieci w klimat codziennych sytuacji, emocji, relacji czy spotkań. W sam raz do dziecięcych potrzeb i możliwości. Pucio także inspiruje i motywuje do ćwiczeń językowych i nie tylko. Niedawno seria wzbogaciła się o nowe puzzle – PRZECIWIEŃSTWA! Zobaczmy jak sie prezentują!

wp-1621924373033-788x1024 Pucio - PRZECIWIEŃSTWA - puzzle 2+ Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Solidnie wykonane, kolorowe, ciekawe i co najważniejsze edukacyjne i atrakcyjne. Nie zabraknie na nich wizerunku głównego bohatera bajek dziecięcych jak i kolorowych elementów znanych mniej lub bardziej dzieciom z codziennego życia.

Pudełko nie zawiera plastiku. Jest to estetyczny kartonik w którego wnętrzu kryją się puzzle. Zestaw składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno, brudny i czysty.

Przeciwieństwa dla dziecka w wieku 2-3 lat to zadanie wymagające skupienia, analizy i podjęcia decyzji, wyboru. Procesy myślowe u dziecka stojącego przed wyborem z rozsypanki właściwej ilustracji są oczywiście aktywowane. Zestaw absolutnie absorbuje dziecko i jest wystarczający do pierwszych zabaw w kompletowanie par. Autorzy zadbali także o stopniowanie poziomu trudności. Jak zawsze i tutaj musimy obserwować dziecko, nagradzać jego wysiłek i zauważać dokonania! Świetnie jeśli PRZECIWIERŃSTWA pozwolą na wspólną zabawę, rozmowę, nazywanie sytuacji i poszerzanie dziecięcych perspektyw.

Pucio PRZECIWIEŃSTWA to kolejny dobry tytuł z serii, którą kochają dzieci i rodzice. Serdecznie polecam i zachęcam do podarowaniu dziecku rozwojowej zabawki jaką są te dwuelementowe puzzle.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *