Pucio wyrusza z rodziną na wakacje. To kolejna czwarta) okazja do poznania losów ulubionego bohatera tysięcy polskich dzieci. Zabawa i edukacja w jednym Książka potrafi prowokować  do mówienia i sprowadza dzieci na dobre tory językowe ucząc poprawnej wymowy. Jedziemy na Kaszuby i nad polskie morze! Nie może być lepiej! Pozycja dedykowana dzieciom w wieku 3-6 lat.

20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia

 • Pucio na wakacjach.
 • Marta Galewska-Kustra
 • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Joanna Kłos
 • rok wydania: 2018
 • liczba stron: 40
 • format: 205 x 250 mm
 • przedział wiekowy: 0-6
 • Do kupienia TUTAJ

Jeśli masz dziecko w wieku 3-6 lat to ta książka jest dla Ciebie!  A dokładniej dla Was bo Pucia czytają całe rodziny. Książka wspiera rozwój mowy oraz umiejętności właściwego wymawiania głosek. Jako rodzic masz także okazję sprawdzić, czy twoja pociecha mówi prawidłowo czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego.

Po trzeciej części w której podczas zimowego szaleństwa Pucio uczył dzieci składać wyrazy w zdania nadszedł czas na lato i wyższy poziom językowy. Rodzina kieruje się na na Kaszuby, skąd potem jadą nad Bałtyk.  Podczas wyjazdu prześledzimy przygotowania do podróży, przebieg wyjazdu oraz wszystkie najważniejsze chwile podczas wakacji jak np. kupowanie pamiątek.

20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia

Językowo skupiamy się na odpowiedniej artykulacji wielu znanych już wyrazów.  Książka jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Znajdziemy tutaj min.:
– informacje dla rodziców jak wspierać rozwój mowy dziecka i poprawność wymowy
– podział według wieku na głoski, które dziecko powinno ćwiczyć
– praktyczne ćwiczenia narządów mowy
-leksykon słów
– duża ilość tekstu do czytania, bogatsza fabuła opowieści
– piękne opracowanie graficzne.

Wzbogacenie książki o ćwiczenia aparatu mowy to doskonały pomysł. Całość ujęta jest w formie zabawnych ćwiczeń np. nadymanie buzi, liczenie zębów językiem, przesyłanie buziaków.

20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia

Wydanie książki (tutaj powtórzę się w stosunku do poprzednich książek): jest fantastyczne. Grube, kartonowe kartki, odporne na dziecięce rączki. Grafiki cieszą oko i dodają opowieści niepowtarzalnego charakteru. Książka jest trwała, nie rozpada się podczas używania. Po prostu lepiej być nie może.

Tak więc czwarta cześć przygód o Puciu jest godną następczynią poprzednich.  Stanowi konkretne narzędzie dostępne każdemu rodzicowi do wspierania mowy dziecka. Nie narzuca , nie nakazuje, zachęca i zaprasza do zabawy i nauki jednocześnie.  Książka uczy także rodziców na co zwrócić uwagę u dziecka, jak korygować błędy wymowy. Jest napisana bardzo przystępnym językiem, fabuła jest ujęta jako przygodowa opowieść, która ciekawi i bawi dzieci.

20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia 20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia 20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia

Kilka słów o autorkach:

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i „Pucio uczy się mówić”.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo.

20180826_215557-225x300 Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków. Nasza Księgarnia

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *