Nieustanie trafiają do mnie rodzice zmagający się z trudnościami wynikającymi z relacji między rodzeństwem. Sceny zazdrości, agresji, poszerzenie rodziny – to kilka z najczęściej poruszanych zagadnień. Od kilku miesięcy mam jedną książkę, którą polecam rodzicom. Dlaczego? Autentyczne zagadnienia, praktyczne rady i absolutnie skuteczne i wartościowe podejście psychologiczne do wychowania dzieci. To najważniejsze obszary, którymi kieruję się w opisie zalet publikacji:  „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” od Wydawnictwa MAMANIA. Zapraszam na szerszą analizę treści poradnika dla rodziców.

wp-15821943510031348495421-768x1024 Psychologia dziecka: „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci”. MAMANIA

Jedno dziecko to wielkie szczęście. Drugie i kolejne to wielokrotność szczęścia już posiadanego. Brzmi jak złudzenie? Nie! Absolutnie wiem, że wychowanie dzieci to wyzwanie. Wiem i doskonale zdaję sobie też sprawę, że zadanie to wymaga przygotowania. Nie ma podręcznika o instrukcji obsługi dziecka. Jest za to książka, która wspiera kompleksowo rodzica w wychowaniu rodzeństwa. Bardzo praktyczna i z ogromną wrażliwością na potrzeby dzieci.

Autor: Małgorzata Stańczyk
Tytuł: Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci?
Liczba stron: 326
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Premiera: 23 października 2019
Wydawnictwo: Mamania
Wymiary: 140×205

Do kupienia TUTAJ

  • Jak poukładać relacje, aby każdy czuł się ważny i potrzebny?
  • Jak przygotować dziecko na narodziny rodzeństwa?
  • Co wspiera więzi między dziećmi, a co je narusza?
  • Jak towarzyszyć dzieciom w czasie przeżywania konfliktów?
  • Czym się kierować w wychowaniu dzieci?

Małgorzata Stańczyk, psycholog i dziennikarka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, mama trójki dzieci, w swojej książce pomaga przeprowadzić całą rodzinę przez niełatwą czasem sytuację pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka.

„Rodzeństwo” to publikacje, której serce wypełnia ogromny szacunek dla indywidualności dziecka. Indywidualności, która należy się każdemu członkowi rodziny i która kształtuje rozwój oraz powoduje ewentualne trudności. Spojrzenie na jednostkę w obliczu poszerzenia się rodziny o kolejnego członka. Dziecko w obliczu konfliktu z rodzeństwem. Wyzwania wychowania i autentyczne sytuacje z życia każdej rodziny. Niepokoje, emocjonalne trudności jak i źródła satysfakcji z rodzicielstwa – wszystko to porusza w swej książce autorka.

Narodziny rodzeństwa.

To pierwszy z tematów poruszony w publikacji. Jak się do niego najlepiej przygotować? Jakie wątpliwości przynosi okres ciąży? Czy to naturalne, że kiedy pojawia się drugie i kolejne dziecko to najstarsze wydaje nam się już takie “dorosłe”. Zdecydowanie jest to ogromna zmiana w życiu pierwszego dziecka. Okres, kiedy dają o sobie znać pewne potrzeby. Czy to czas na zmianę traktowaniu dziecka? Co może sygnalizować moczenie się, obgryzanie paznokci, ataki złości? Jak optymalnie przejść przez pierwsze miesiące życia jako brat czy siostra? Jak stymulować relacje między rodzeństwem?

Z pomocą przychodzi publikacja Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci Małgorzaty Stańczyk. Znajdziemy w niej bardzo dużo praktycznych wskazówek na podejmowane działania wspierające dziecko.

wp-15821943510031348495421-768x1024 Psychologia dziecka: „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci”. MAMANIA

Wychowanie rodzeństwa

Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci pomaga zrozumieć pewne sytuacje i spojrzeć na nie inaczej niż do tej pory.  Czytając książkę zobaczycie się nie raz w lustrze – jakby ktoś opisywał Wasze życie z podglądem ukrytej kamery! Nie będę ukrywać, że wiele z opisywanych słów to proste i znane prawdy. Jednak w sytuacji tak szczególnej jak emocje związane z kolejnym konfliktem rodzeństwa lub narodzinami kolejnego dziecka zyskują na świeżości.

Książka potrafi także wzmocnić rodzica w obranej intuicyjnie decyzji i przekonać się, że podjęte kroki były słuszne z porządkiem psychologicznym. Bywa jednak, że wskaże obszary do zastanowienia się i będzie okazją do analizy podjętych kroków.

Celem publikacji jest wsparcie rodzica w harmonijnym rozwoju dzieci. Wsparcie relacji między rodzeństwem z uwzględnieniem współczesnej psychologii.

„Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” to najlepsza z znanych mi książek o wspieraniu relacji rówieśniczych między rodzeństwem. Mocno psychologiczna, bardzo praktyczna i absolutnie sensowna! Polecam i sama stosuję w własnej praktyce jako psycholog oraz mama dwójki dzieci!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: