Psychologia dla dzieci to fascynująca oferta książek poruszających informacje z zakresu psychologii. SPEcjalne moce to nowa seria od Wydawnictwa Zielona Sowa. Dwie z książek dzisiaj na blogu: Mała książka o ADHD oraz Mała książka o dysleksji. Kolorowe wydanie, interesująca fabuła i specjalny cel: podniesienie samooceny u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz uświadomienie innym dzieciom o indywidualizacji w stosunku do kolegi lub koleżanki. Mocne strony oraz specyfika zaburzenia rozwojowego w jednym! Zdecydowanie coś o czym trzeba mówić i książki, które warto mieć!

20190813_222258401486754-1024x768 Psychologia dla dzieci: SPEcjalne moce. Mała książka o ADHD oraz Mała książka o dysleksji. Zielona Sowa. LATO 2019

SPEcjalne moce. Tajemnica króliczej karmy. Mała książka o ADHD

Dzień jak każdy inny… szkoła, lekcja, nauczyciel. Jednak jest coś, co odmieniło dzisiaj codzienność. Po przerwie dzieci wracają do klasy a tam okazuje się, że klasowy królik nie ma co jeść. Jego torba ze smakołykami jest zupełnie pusta! Iga kompletnie nie może skupić się na lekcji. Wierci się, gryzie ołówek, pstryka spinką aż w końcu wskakuje na ławkę! To początek opowieści o detektywie Iga! Dziewczynka ma ogromne problemy z koncentracją uwagi na lekcji. Jest całkowicie pochłonięta zagadką zaginionej karmy. Podejmuje jednak próby koncentracji i brawurowo rozwiązuje zagadkę! Dziewczynka po prostu mocno skupiła się na tym, co się dziś działo i rozwiązała zagadkę!

Opowieść zawiera również: uwagi dla rodziców i nauczycieli o ADHD oraz materiał podpowiadający jak należy omawiać tekst z dzieckiem, wskazówki ułatwiające naukę.

·    SPEcjalne moce. Przygoda z mapą. Mała książka o dysleksji

Harcerstwo to fascynująca sprawa! Szymon otrzymał dziś bardzo odpowiedzialne zadanie. Ma trzymać mapę i wskazywać, gdzie drużyna powinna się udać, aby odnaleźć flagę! Kłopot polega tylko na tym, że Szymon kompletnie nie wie jak poradzić sobie z zadaniem. W dodatku na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo np. troll w studni, kupa na której usiadł i wielki byk na łące.  Tyle fascynujących rzeczy na każdej stronie: do góry gniazdo ptaka, na dole muchomory, mrówki.  Jak myślicie czy drużyna odnajdzie flagę? Czy Szymon w tym pomoże ? Tak! Dzięki swojej SPEcjalnej mocy- jakiej? Szymon nie skupia się na kierunkach, odległościach itd. Doskonale pamięta miejsca, które maja dla niego znaczenie!

Opowieść zawiera również: uwagi dla rodziców i nauczycieli o dysleksji oraz materiał podpowiadający jak należy omawiać tekst z dzieckiem, wskazówki ułatwiające naukę.

SPEcjalne moce.

SPEcjalne moce to seria, która trafia do bardzo indywidualnego klienta! A raczej opowiada o dzieciach, które wymagają szczególnej indywidualizacji w stosunku od rówieśników czy dorosłych. Ich specyficzna moc ma również spore znaczenie dla nich samych. Wiele dziewczynek i chłopców z diagnozą ADHD lub dysleksji popada w kompleksy i bardzo się tego wstydzi. Niestety powodem zwykle są dorośli i inne dzieci. Kiedy dziecko nie mieści się w normie lub tzw. standardzie i wyróżnia się z tłumu jest poddawane krytyce. Bardzo łatwo o zaburzenie jeszcze kształtującej się pewności siebie!

Książka wspiera dzieci i pomaga zrozumieć rówieśnikom czy dorosłym ich indywidualność. Skupia się na mocnych stronach i nie lekceważy także deficytów, pokazuje je. Autorka zadbała jednak, aby trudności rozwojowe nie przysłoniły mocnych stron dziecka. Nie jest to łatwe w codziennym życiu, jednak zdecydowanie możliwe! Wymaga od nas poznana specyfiki dysleksji czy ADHD i umiejętnego posługiwania się posiadaną wiedzą w praktyce. Zdecydowanie książka w tym pomaga. Kolorowa odsłona i przygodowa treść została wzbogacona o materiał dodatkowy znajdujący się na końcu publikacji.

Seria na pewno będzie kontynuowana! Już nie mogę się doczekać kolejnych pozycji!

Dr Tracy Packiam Alloway jest profesorką psychologii i kierowniczką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Północnej Florydy. Specjalizuje się w pamięci roboczej i jej roli w procesie uczenia się, szczególnie u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: