Dziecko w brzuchu mamy i To wszystko rodzina  to dwie niezwykłe książki, o których zrobiło się głośno. Dla jednych kontrowersyjne, dla innych przełomowe, postępowe i bardzo autentyczne. Fascynująca opowieść o poczęciu i narodzinach oraz o rodzinie w jej wyjątkowym otwartym i tolerancyjnym ujęciu. Zapraszam do zapoznania się z dwoma bardzo interesującymi książkami z kategorii psychologia dla dzieci.  

20190722_0815031172282396-1024x768 Psychologia dla dzieci: Dziecko w brzuchu mamy i To wszystko rodzina od Wydawnictwo Sam

Dziecko w brzuchu mamy

 • Anna Herzog
 • Joelle Tourlonias
 • Wydawnictwo SAM
 • Do kupienia TUTAJ
20190722_0815031172282396-1024x768 Psychologia dla dzieci: Dziecko w brzuchu mamy i To wszystko rodzina od Wydawnictwo Sam

Bliźniaki Oskar i Mia będą mieli rodzeństwo. Ta sytuacja prowokuje dzieci do wielu pytań. Dziecięca ciekawość to ogromne ważna kwestia dla rodziców. Mama i tata ze spokojem odpowiadają na pytania dzieci i budują w nich gotowość do przyjścia na świat maluszka. Fascynująca droga od poczęcia do narodzin, lekcja życia, empatii, tolerancji i otwartości. Piękne ilustracje, fachowe słownictwo i bardzo ładne i solidne wydanie.

 • Jak dziecko znalazło się w brzuchu mamy?
 • Jeśli mama coś zje, czy spadnie to dziecku na głowę?
 • Jakie są różnice w wyglądzie między dziewczynkami a chłopcami?

Zdecydowanie najlepsza książka jaką dotychczas znalazłam o tematyce prenatalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym! To adekwatna do potrzeb dziecka odpowiedź na ogrom pytań związanych z ciążą, dorastaniem oraz narodzinami dziecka. Odpowiednie przygotowanie młodszego rodzeństwa do momentu przyjścia na świat dziecka to jedno z zadań rodziców. Odpowiednie przejście przez ten ważny etap zagwarantuje dzieciom poczucie bezpieczeństwa w momencie ogromnej zmiany w rodzinie. To w jaki sposób się do tego przygotować i jakie informacje przekazać oraz za pomocą jakich ilustracji, porównań czy zabaw to wykonać to jedna z odpowiedzi jakie znajdziecie w publikacji. Tekst został bowiem dostosowany do wieku dzieci. W zależności od liczby lat sami możecie decydować o ilości treści. Młodsi będą zafascynowani ciepłą opowieścią z dialogami, starsi będą pytać i oczekiwać na odpowiedzi na trudne nie raz pytania np.

 • Czy wody płodowe smakują jak woda?
 • Jak duże jest dziecko teraz?
 • Czy dziecko ma już włosy?

Publikacja została opracowana przez lekarkę z dbałością o autentyczność i realność przedstawianych treści, ilustracji itd. Dostosowała również treść do możliwości dzieci. Publikacja wyjaśnia również biologię płci i wprost tłumaczy różnice między chłopcem i dziewczynką. Prosty i konkretny przekaz trafia do dziecka i pomaga mu zrozumieć oraz zaakceptować nadchodzące zmiany.

Ważna, mądra i bardzo potrzebna książka o narodzinach i dorastaniu. Bezkonkurencyjna na polskim rynku wydawniczym!

To wszystko rodzina!

 • Alexandra Maxeiner
 • Anke Kuhl
 • Do kupienia TUTAJ
20190722_0815031172282396-1024x768 Psychologia dla dzieci: Dziecko w brzuchu mamy i To wszystko rodzina od Wydawnictwo Sam

O dziecku nowej partnerki brata taty poprzedniej żony

Benio kłóci się czasem ze swoją siostrą Lizą.

Mania nie ma rodzeństwa, ale za to wszystko inne ma podwójne.

Kuba ma trzy czwarte taty, którego strasznie lubi.

Karola i Maciek mają nawet dwie mamy i dwóch tatusiów.

Jula jest smutna i nie chce mieć nowej mamy.

Paula ma dwa swoje własne dni w roku: urodziny i Dzień Przybycia.

Tata mówi do Maćka „króliczku”.

Leosia ma taki sam głos, jak mama.

Każdy ma rodzinę, a każda z nich jest inna, niezwykła, niepowtarzalna, ważna i wyjątkowa. To wszystko rodzina to wyjątkowa książka, której dotychczas nie było na polskim rynku wydawniczym. Dotyka bardzo delikatnego, ważnego i bywa, że kontrowersyjnego tematu rodziny, której losy są niepowtarzalne, często bardzo zawiłe i skomplikowane. Rozwody, rozstania, adopcje, rodziny wielodzietne, patchworkowe czy tęczowe. Autorzy zadbali o każdą z różnorodności. Z delikatnością oraz wyczuciem opisują możliwości jakie niesie los przy budowaniu rodziny. Różnorodność i poczucie humoru jakie zawarte jest w doborze treści, sposobie prezentacji oraz na ilustracjach to po prostu mistrzostwo.

Publikacja nie tylko pomaga zrozumieć sytuacje rodziny w której znajduje się dziecko ale uczy tolerancji wobec różnorodności i odmienności ludzkiej. To jak nasze dziecko będzie spostrzegać siebie i innych to zadanie, które spoczywa również na rodzicach.  Przesłanie publikacji to również zachęta do wyróżnienia się. O wyjątkowości nas samych również decyduje nasza rodzina. Ważne, aby umieć się odnaleźć każdej sytuacji, jakie przyniesie nam życie. Znajomość przodków, kontakt z rodziną oraz poznanie krewnych to ważne zadanie i ogromna odpowiedzialność dorosłych. Książka nie wartościuje, nie nakazuje i nie narzuca swoich prawd. Jest absolutnie bezstronna i pełna wrażliwości oraz tolerancji. 

To wszystko rodzina – książka, która zaprasza do rozmowy o rodzinie pod każdą postacią. Podkreślając jej wyjątkowość i tolerancje wobec odmienności.

Bardzo polecam publikacje Wydawnictwa SAM. Dwie rewelacyjne książki, które poruszają ważne i potrzebne tematy. Piękne wydania, trafne treści i  ważne przesłanie tolerancji, samoświadomości i otwartości na człowieka z uwzględnieniem jego wyjątkowości.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: