Czy dzieci maja swoje granice? TAK! Czy dorośli je zachowują i dbają o komfort dziecka w takich sytuacjach jak np. buziaki? NIE! Bardzo często dzieci odczuwają dyskomfort, kiedy dorośli narzucają im swoja wolę i np. nalegają lub bezwzględnie wymagają buziaków. Z pomocą przychodzi nowość od Wydawnictwa SAM. Buziak? Nie! To książka, której jeszcze w Polsce nie było. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych i w bardzo obrazowy sposób pokazuje czym są granice dziecięcego kontaktu fizycznego oraz podpowiada jak ważne jest ich przestrzeganie. Pięknie zilustrowana i fenomenalnie wydana! Premiera 13 września!

20190912_083330672756019-1024x1024 Psychologia dla dzieci: Buziak? Nie! Wydawnictwo SAM, JESIEŃ 2019

Leon ma tego po dziurki w nosie:
ciocia Kasia, wujek Karol i babcia Emilia 
ciągle chcą od niego buziaki.
A to przecież takie okropne – no nie!
Gdyby tylko Leon znalazł na to sposób. 
W końcu na urodzinach taty
wpada na pewien pomysł…

  • Autor: Barbara Rose
  • Ilustracje: Volker Fredrich
  • Tytuł oryginału: Küsschen? Bäh!
  • Data wydania: wrzesień 2019
  • Okładka: twarda
  • Wymiary: 25 cm x 23 cm
  • Ilość stron: 30
  • Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
20190912_083330672756019-1024x1024 Psychologia dla dzieci: Buziak? Nie! Wydawnictwo SAM, JESIEŃ 2019

Leon nie lubi buziaków. Jest niestety im poddawany bardzo często. Brakuje mu sił, aby to zakończyć… do czasu! Chłopiec postanawia twardo wyegzekwować swoje prawa i wpada na pewnie niestandardowy pomysł. To początek lekcji, które małe dziecko kieruje do cioci, wujka oraz babci.

20190912_083330672756019-1024x1024 Psychologia dla dzieci: Buziak? Nie! Wydawnictwo SAM, JESIEŃ 2019

Książka pokazuje dzieciom, że muszą mówić „nie” w sytuacjach niekomfortowych. Przykładowa historia Leosia to przesłanie także do wszystkich dorosłych, których książka bezpośrednio dotyczy. Powinni ją przeczytać. Mam nadzieję, że rezolutne dzieciaki wręczą ją dorosłym, aby powiedzieć co im przeszkadza w codziennym kontakcie. A sprawa dotyczy buziaka. Nie każdy go lubi i nie każdy chce być całowany.  Zdecydowanie nadszedł czas, aby powiedzieć NIE dla niechcianych buziaków!

Buziak? Nie! Została wydana w bardzo humorystyczny sposób, oraz w bardzo dosadnej treści. Zdecydowanie zrozumieją ją nawet najmłodsze dzieci około 3 lat i będą mogły powiedzieć same czy chcą dawać lub otrzymywać buziaki na powitanie lub pożegnanie i od kogo. Dajmy dzieciom wybór. Szanujmy ich granice i traktujmy je bardzo poważnie, kiedy widzimy, że czują dyskomfort lub obawiają się o konsekwencje danej sytuacji. Nie jest łatwo przełamać się i powiedzieć NIE. Książka może zdecydowanie w tym pomóc.

Wydawnictwo SAM to skarbnica tematów z zakresu psychologii dziecka i rodziny. O innych publikacjach Wydawnictwa, które serdecznie polecam przeczytacie TUTAJ.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: